balken van het eerste juk zijn op de bestaande hoogte van 1,90 m gebleven. Dit is nog de originele eiken spantconstruc- tie met haar krammers. Eikehout is altijd al een geliefde plek voor houtworm geweest maar vooral de laatste jaren ook een (van buiten vrijwel onzichtbare) lekkernij van de bonte knaagkever. De gehele kapconstmctie is hier nu tegen behan deld. De kap heeft aan de hofzijde zijn oorspronkelijke leien bedekking terug gekregen. Woning 142D kreeg een geheel eigen trappehuis met een in gang in de poort naar het Proveniershof en een afgescheiden gedeelte in de winkel. Woning 142E kreeg samen met wonin gen 142F en g, die in de andere vleugel (vleugel Doelstraat genoemd) van het gebouw zijn gebouwd, haar opgang via de bestaande entree en het trappehuis aan het Proveniershof. De deuren in de hal van het trappehuis op de begane grond, wel ke vroeger toegang tot de kantoren in de vleugel Doelstraat gaven zijn aan de winkelzijde dichtgemetseld maar voor het aanzicht wel in het trappehuis gebleven, zodat de woningen en de winkels volledig gescheiden van elkaar zijn maar het karakter van het bestaande trappehuis gebleven is. Op de ver dieping is het bestaande deurkozijn welke toegang tot het kantoor gaf verwijderd en het gat dicht gemetseld. Het kozijn is nu met omtimmering en al op de zolderverdieping geplaatst en geeft nu toegang tot woning 1420. Woningen 142F en g zijn driekamer-woningen geworden, verdeeld over respectievelijk de eerste en de zolderverdie ping. De woonkamer van 142F (afmetingen 6 x 8 m gedeelte lijk minus een hal maar met nog een kastenwand over de vol le lengte) heeft drie grote schuiframen, welke over het Proveniershof uitkijken. In deze kamer is de bestaande kas tenwand volledig opgeknapt en zijn de ontbrekende paneel deuren weer bijgemaakt. Het geheel inclusief de houten schouw en omtimmering is in een driekleuren-stelling ge schilderd. De keuken kijkt uit over de Doel- en een stukje Gierstraat en de twee slaapkamers met hun originele kruisko zijnen zijn aan het pleintje van de Grote Houtstraat gesi tueerd. Voor woning 142G, de woning op de zolder onder de kap, werd een nieuwe trap gemaakt. Deze ruimte was voor de res tauratie alleen via een veredelde ladder te bereiken. Deze nieuwe trap is als een soort spiltrap in en boven het oude trap pehuis gemaakt. De detaillering van de hoofdbaluster, trap- spijlen en trapgat-aftimmeringen is in vereenvoudigde vorm van het bestaande trappehuis doorgezet. Vanwege de geheel nieuwe bestemming van het gebouw en daar de trappen en bordessen bekleed met linoleum moesten worden (gemeen-

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1992 | | pagina 204