gevuld. Verder zijn nieuwe keukenblokjes geplaatst en na tuurlijk werd al het leidingwerk van riolering, gas, water en elektriciteit vernieuwd. Iedere woning kreeg een eigen slaapkamer zodat de vaak te kleine bedsteden een onderdeel van de woonkamer werden, wat uit historisch oogpunt jammer is. Daardoor zijn ook de kleine keldertjes onder de bedsteden verdwenen en de plaat sen waar men de smeulende kooltjes in de beddepannen voor het verwarmen van de bedden had. Met een centrale verwar ming is een dergelijke voorziening niet echt nodig, maar zo verdwijnen wel historische gegevens. Naar de schouwen zijn gasleidingen gebracht zodat de bewoners zelf een extra gas haard kunnen plaatsen. Grote Houtstraat 142EE is een benedenwoning geworden met de entree in de poort en aanpassingen voor een minder valide in de woning. De kelders met voormalige politiecellen zijn gehandhaafd maar zullen denkelijk sporadisch door de huidi ge bewoonster kunnen worden gebruikt. De bovenwoning is een ruime vierkamer-woning geworden met een toegang tot de woning vlak na de poort waarbij de bestaande uitbouw is vernieuwd. In deze ruime entree zit te vens de meterkast. De trap naar de eerste verdieping komt uit in de hal van de woning waar een toilet en een toegang tot de woonkamer en keuken zijn, met de trap naar de twee slaapka mers op de zolder. De woonkamer is als een L-vorm om de gesloten keuken heen gesitueerd, zodat deze zowel op het Hof als op de Grote Houtstraat uitkijkt. Hiervoor moest de oude plaats van de schoorsteen wijken en een (stalen) balk worden aangebracht. Aan de Grote Houtstraatzijde is nog een kamer gekomen. De twee slaapkamers, een berging en de badkamer zijn op de zolderverdieping gekomen. In verband met de geringe hoogte is voor de douche een verhoging op de vliering aangebracht waardoor de bewoners normaal kunnen douchen. De vliering is door middel van een Vliezotrap te bereiken. Van de bestaande constructie moest een gedeelte van de be gane grondvloer vernieuwd worden omdat de balken verrot waren. Behoudens de te maken ravelingen waren de verdie pingsbalklagen in een behoorlijke conditie. Het vloerhout van de zoldervloer en vliering is in zijn geheel vernieuwd. De kapconstructie is bij de restauratie voorzien van geïsoleerde dakplaten en nieuwe oud-Hollandse pannen. De schoorsteen, welke bovendaks vernieuwd is, doet alleen als niet onbelang rijk esthetisch onderdeel dienst. Naast de restauratie vond ook groot onderhoud aan de overi ge 63 woningen van het Proveniershof plaats. Het onderhoud

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1992 | | pagina 208