In het kader van de aanpassingen van gemeentelijke voor pu bliek bestemde gebouwen ten behoeve van gehandicapten is door de afdeling bma, ontwerp Martin Busker, in samenwer king met de stichting 't web en het Frans Flalsmuseum een plan ontwikkeld voor het bereikbaar, toegankelijk en bruik baar maken van de toegang tot het Frans Halsmuseum in het pand Groot Heiligland 62. De bestrating voor de gevel is aangepast en de bestrating in de poort van het museum is gedeeltelijk weggehaald. Van de straat- en tuinzijde uit is als een talud naar een verhoogd ge deelte in het midden gestraat. Het talud begint en eindigt met een grote glaspui met automatische deuren. Zo ontstond een centrale hal. De bestaande glaspui werd vervangen door één van de twee nieuwe glaspuien. De gang tussen de balie en garderobe kreeg de functie van ingang, uitkomende op de centrale hal. Ook daar is een automatische glasdeur geplaatst. Het beeld 'de tuinman' moest hiervoor wijken en werd ver plaatst naar achter de tweede tochtpui waar hij nu is ingemet seld en over de binnentuin kijkt. De entree is nu niet meer door het kleine deurtje in de poort deuren. Deze kunnen nu overdag open blijven staan wat de toegang niet alleen verbetert maar tevens een betere herken baarheid aan het museum geeft. Verder zijn er in het gebouw diverse kleinere aanpassingen ten behoeve van de invaliden- voorzieningen aangebracht en is er in het gehele gebouw een vluchtwegbewegwijzering aangebracht. 41/43 De wijzigingen aan dit pand vonden plaats ten behoeve van het toegankelijk en bruikbaar maken van het pand voor inva liden. Het plan is ontwikkeld door gw/bma, ontwerp Martin Busker in samenwerking met de stichting 't web. Hiervoor is de bestrating voor de gevel aangepast door het, in verband met de 10 cm hoge opstap, omhoog te straten en ter plaatse van de ingang een bordes te maken. Dit bordes is in materiaal en samenstelling afwijkend van de bestaande be strating gekozen om het zodoende ook voor visueel gehandi capten beter zichtbaar te maken. Om de toegang bij het naar binnen gaan beter te maken is voor een open entree gekozen, dat wil zeggen de zware voor deur staat overdag gewoon open en in de monumentale hal is een automatisch werkende glazen schuifdeur geplaatst. Ook is door het omzetten van de bestaande pantry en het ma ken van een doorgang vanuit deze pantry naar het bestaande toilet een ruimte ontstaan die groot genoeg werd om tevens GEMEENTELIJKE KREDIETBANK, GEDEMPTE OUDE GRACHT

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1992 | | pagina 210