stadhuis te laten plaatsvinden. Je zou kunnen zeggen dat het bestuur nu volledig uit de achterkamer c.q. het café tevoor schijn is gekomen (ook al liggen de kamers ten opzichte van het 'gezicht' van het stadhuis, de Grote Markt, aan de achter kant). Haarlem 750 Voor een goede viering van het 750-jarig bestaan van Haar lem in 1995 moet natuurlijk het nodige veel) voorwerk ge daan worden. Met werk worden mensen belast en die mensen behoren weer een werkruimte te krijgen. Aan zo'n werkruim te worden, naast de gebruikelijke eisen, enige aanvullende wensen verbonden: (sober) representatief op het punt van in richting, een representatieve en in het zicht liggende plaats. Zo'n ruimte is gevonden op de plaats waar iedere zich respec terende Duitse gemeente een Ratskeller heeft: in de onderste laag van het stadhuis. De ruimte ligt direct naast de ingang van het stadhuis aan de Grote Markt waar voordien - als be sloten Ratskeller - de kantine van het stadhuis gevestigd was. De voornaamste werkzaamheden bestonden uit het ontmante len van de kantine-inrichting en de aanpassing tot werkruim te. Geen groot, zeker geen restauratiewerk maar wel zinvol te vermelden: het jaarboek 1995 zal er zonder twijfel sporen van dragen. Bij de totstandkoming van het voorgaande heb ik een - on danks de werkbelasting - voortreffelijke ondersteuning ge kregen van medewerkers van mijn afdeling, volledige teksten zijn aangeleverd door M. Busker (aanpak Proveniershof en -huis, Frans Halsmuseum, Gemeentelijke Kredietbank en te lefooncentrale stadhuis). 213

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1992 | | pagina 213