WIM CERUTTI, SECRETARIS Vereniging 'Haerlem' Inleiding Aan het begin van het verslagjaar werd binnen het bestuur een discussie gestart over de door de vereniging te volgen koers. Waar staan we de komende jaren voor, was daarbij de kernvraag. Onder andere de hoofddoelstellingen van de vere niging werden weer eens goed onder de loep genomen. De hoofddoelstellingen zijn: - bevorderen van historisch onderzoek - bevorderen van publikaties - bevorderen van kennis en belangstelling - bevorderen van zorg voor en behoud van monumenten e.d. Het bestuur achtte hierbij de volgende punten van belang: - de vereniging richt zich op Haarlem én Kennemerland - de vereniging richt zich op héél Haarlem (niet op bepaalde wijken of stadsdelen) - de vereniging richt zich op alle aspecten van Haarlem in historisch perspectief (niet alleen op bepaalde deelaspec ten). dus een integrale benadering - de vereniging is niet gebonden aan of verbonden met be paalde (deel)belangen. De vereniging kan daarom 'onaf hankelijk' activiteiten en acties ontplooien. Als sterke punten van de Vereniging Haerlem zag het be stuur: continuïteit, verenigingsgebouw, Jaarboek, Historische Werkgroep Haerlem, inhoudelijke kennis, betrokkenheid bij Haarlem en een uitgebreid netwerk op goed niveau. Ook een aantal verbeterpunten werd onderkend. De resultaten van deze discussie in het bestuur werden vast gelegd in een beknopt beleidsplan 'Vereniging Haerlem: ver leden, heden, toekomst', op basis waarvan in april een ver nieuwd bestuur met nieuw élan aan de slag ging. Enquête Aan alle leden werd in juni een uitgebreid enquête-formulier toegezonden. Bedoeling was om onze leden beter te leren kennen en hun wensen en suggesties te vernemen. Bijna de helft van onze ruim 1150 leden heeft de enquête volledig in gevuld. Een enorm hoge respons. Over de resultaten is in een van de Nieuwsbrieven uitvoerig gerapporteerd, zodat we hier 214

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1992 | | pagina 214