met enkele hoofdpunten kunnen volstaan. Zo'n 60% van onze leden woont in Haarlem zelf, 35% in de regio, 5% woont elders, tot in Nieuw-Zeeland toe. Een kleine 30% van onze leden is jonger dan 50 jaar, 45% is tussen de 50-70 jaar en ongeveer 25% is boven de zeventig. Van de leden heeft 46% een werkkring, 54% is met pensioen. Drie redenen waarom men lid is, worden het meest genoemd, omdat de vereniging de belangstelling en kennis van de geschiedenis van Haarlem en de regio bevordert (87%), omdat zij ijvert voor het behoud van monumenten (57%) en vanwege het Jaarboek (42%). Van onze leden blijkt 67% zaken die betrek king hebben op Haarlem te verzamelen. De meeste Haerlem- activiteiten krijgen van de leden hoge waarderingscijfers. Jaarboek 8,8; onderzoeksprojecten 8,0; publikaties: 7,8; jaar excursie 7,8. Vele leden hebben talloze suggesties gedaan voor onderwerpen waarvoor de vereniging zich nog actiever kan inzetten (bijvoorbeeld monumentenzorg, voorlichting aan scholen) of hebben zich bereid verklaard actief bepaalde za ken binnen de Vereniging te willen aanpakken. De respons op de enquête is in alle opzichten overweldigend geweest en het heeft het bestuur geruime tijd gekost alle reacties te ver werken. Aandachtspunten Het bovengenoemde beleidsplan, de suggesties gedaan tij dens de jaarvergadering en alle ideeën die via de enquête zijn aangedragen, leiden tot een aantal aandachtspunten. Deze vormen als het ware een actieprogramma voor het bestuur voor 1992 en volgende jaren: - leden meer bij de vereniging betrekken - voordelen voor leden ten opzichte van niet-leden vergroten - jeugd-, gezins- of partnerlidmaatschap bezien - ledenpas invoeren - verbeteren ledenadministratie - aantal leden moet verdubbeld worden tot ruim 2500 - nieuwe folder uitbrengen - Nieuwsbrief verbeteren - beleid voor lezingen en andere activiteiten vernieuwen - club van Haarlem-verzamelaars oprichten - meer monumentenacties - herbouw molen De Adriaan - restauratie Hoofdwacht - duidelijke taak- en verantwoordelijkheidsverdeling binnen het bestuur - verbeteren van het netwerk met verwante en andere rele vante organisaties in Haarlem en de regio. - verbeteren van de programmering van activiteiten 215

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1992 | | pagina 215