- alerter inspelen op de actualiteit - verbeteren van publiciteit en p.r. Op 6 januari werd de traditionele Driekoningenavond gehou den, een feestelijke bestuursvergadering, waarbij steeds de beschermheer, erevoorzitter, erelid en enkele bijzondere gas ten genood worden. H. Vogelesang gaf een beschouwing on der de titel Haarlems Kunstkabinet, waarin hij een overzicht gaf van bekende en minder bekende kunstenaars uit Haarlem vanaf het begin van deze eeuw. Aan Bernadette van Woer- kom werd die avond de tweejaarlijkse Haerlem-prijs uitge reikt voor haar onderzoek over de Joodse gemeenschap in Haarlem in de tweede helft van de negentiende eeuw. Een andere Haerlem-traditie is de luilakwandeling. Onder lei ding van Walter Schelfhout, professioneel rondleider bij de vvv werd op 6 juni met een vijfentwintig-tal leden vanaf het hoofdbureau van politie aan de Koudenhom een wandeling gemaakt, waarbij de Scheepmakersdijk, het Spaame, het Burgwalkwartier, de Spaarnwouderstraat en de Amsterdamse Poort werden aangedaan. Op ro juni werd in het sportfondsenbad aan het Frederikspark door voorzitter Van Luyken het eerste exemplaar van het fraaie jaarboek 1991 aangeboden aan de wethouder van onder andere ruimtelijke ordening en monumentenzorg drs. P.H. Schouten. De lokatie was niet toevallig. Het zwembad, ge bouwd door de vermaarde architect Van Loghem, zal ge sloopt worden en er is veel discussie over de verdere invul ling van deze plek. In het Jaarboek is een omvangrijke en boeiende bijdrage opgenomen over de geschiedenis van het Frederikspark van de hand van Bart Uittenhout. Het naast het bad gelegen restaurant Tai Ping verzorgde na de aanbieding buiten een feestelijk hapje en drankje. Van ii t/m 14 juni was Haarlem hoofdstad van Dickensland. De internationale Dickens Fellowship hield hier de Annual Conference, georganiseerd door de Haarlem Branche. De deelnemers van over de hele wereld brachten ook een kort bezoek aan de hoofdzetel van onze vereniging, de Hoofd wacht. Op 23 juni had in het gebouw van de Joodse gemeente aan het Kenaupark de jaarvergadering plaats, zeer goed bezocht door zo'n 100 leden. Belangrijk agendapunt was de uiteenzet ting door de voorzitter over de organisatie, het functioneren en de plannen van het bestuur, zoals neergelegd in het be leidsplan waarna een levendige discussie werd gevoerd over heden en toekomst van de vereniging. Naast allerlei andere programma-onderdelen werd door gastheer A.Ph. Wolf een korte rondleiding door de synagoge verzorgd.

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1992 | | pagina 216