In zijn speech bij de aanbieding van het Jaarboek heeft onze voorzitter het standpunt van de vereniging kenbaar gemaakt met betrekking tot het Frederikspark. De Vereniging Haerlem staat in principe sympathiek tegenover het streven van de Stichting tot behoud van het Frederikspark, dat gericht is op het niet bebouwen van de plek die zal vrijkomen na sloop van het sportfondsenbad. 'Haerlem' is overigens niet onvoor waardelijk tegen iedere vorm van bebouwing. Een definitief oordeel zal mede afhangen van de kwaliteit van de in te die nen plannen en de mate waarin die in de omgeving passen. In het verslagjaar deden zich enige bestuurswisselingen voor. Voorzitter drs. C. van Steynen werd opgevolgd door W.J. van Luyken, secretaris drs. P.E.M. Hammann door mr. W.G.M. Cerutti. Th.A. Delleman trad als bestuurslid aan. Dr. P. Bies- boer, bestuurslid sedert 1978, trad af. Ook drs. J.B. Uitten- hout, bestuurslid sedert 1981, trad af, maar bleef aan als advi seur monumentenzorg. Na het afscheid van drs. R.J. de Wit, die altijd van veel be langstelling voor 'Haerlem' heeft blijk gegeven, bleek ook de nieuwe Commissaris der Koningin prof. dr. J.A. Van Keme- nade bereid het beschermheerschap van onze vereniging op zich te nemen. De legpenning van de vereniging werd twee keer toegekend. Tijdens de jaarvergadering werd aan Piet Roos, vele jaren se cretaris van de Schoonheidscommissie, mede-oprichter van het abc en onvermoeibaar strijder voor het behoud van mo numenten en stadsschoon, de legpenning in zilver uitgereikt door oud-voorzitter Van Steijnen. Karei Schuyt, directeur van de Haarlemse Uitgeverij Schuyt Co, bestuurslid van onze vereniging van 1976-1986, al twintig jaar uitgever van ons Jaarboek en uitgever van zo'n veertig boeken over Haarlem en de regio ontving ter gelegen heid van het 40-jarig bestaan van zijn uitgeverij uit handen van voorzitter Van Luyken de zilveren legpenning. Goed contact met de leden wordt door het bestuur erg belang rijk geacht. Vandaar dat in april, mei, september en november Nieuwsbrieven verschenen, die aan alle leden werden toege zonden. Vanaf november verschijnt de Nieuwsbrief in een nieuw jasje. Hierop zijn veel positieve reacties binnengeko men. Het is de bedoeling dat de Nieuwsbrief in deze aantrek kelijke vorm vier keer per jaar verschijnt. In het verslagjaar zijn maatregelen getroffen tot verbetering van de ledenadministratie. Het bezit aan schilderijen, tekenin gen e.d. van onze vereniging is geïnventariseerd en ge taxeerd. Een aantal schilderijen is gerestaureerd. Een her- 219

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1992 | | pagina 219