nieuwde start is gemaakt met het treffen van een aantal maat regelen in verband met het beheer van de bibliotheek van onze vereniging. De Vereniging Haerlem heeft een uitgebreid netwerk van contacten in Haarlem en de regio. Daarnaast heeft de vereni ging een vertegenwoordiger in verschillende organisaties. Het is goed die eens op een rij te zetten: gemeentelijke monumen- tencomissie, gemeentelijke straatnamencommissie, Stichting Historisch Museum Zuid-Kennemerland, Stichting regionale geschiedbeoefening, Stichting Haarlem Publikaties, werk groep evenementen van de Stichting Haarlem Promotie, Stichting Nederlands Foto- en Grafisch Centrum, Werkgroep Industrieel Erfgoed Zuid-Kennemerland en comité van aan beveling van de Stichting Huis ter Kleef. In 1995 bestaat de stad Haarlem 750 jaar. Ons bestuur heeft contact gelegd met de Stichting Haarlem 750, wat erin heeft geresulteerd dat een werkgroep historie is ingesteld, die aller lei bestaande initiatieven voor 1995 op historisch gebied zal gaan coördineren. Voorzitter van deze werkgroep, die onder de Stichting Haarlem 750 valt, is ons bestuurslid mevr. drs. A.E.C. Lindijer. Diverse bestuursleden zijn overigens ook bij de voorbereiding van allerlei in 1995 geplande evenementen betrokken. Zo bijvoorbeeld bij een grote topografische ten toonstelling, bij het 'Haarlem-boek' dat in 1995 verschijnt en bij een onderwijsproject van de Stichting Haarlem Publika ties. De Hoofdwacht is hard aan restauratie toe. Tussen het be stuur van de vereniging en de gemeente zijn gesprekken gaande om te komen tot een gezamenlijke aanpak. Dit over leg verloopt in goede sfeer. Het bestuur van de Vereniging Haerlem heeft als een van zijn topprioriteiten de daadwerke lijke restauratie van de Hoofdwacht vóór 1995. De Hoofd wacht moet het levende middelpunt worden van allerlei acti viteiten van 'Haerlem', het huis van de leden van de vereniging. Tot slot Het vorige jaarverslag opende enigszins in mineur, maar con cludeerde aan het slot toch dat onze vereniging op tal van verschillende historische terreinen een belangrijke rol in Haarlem vervult, waarbij de hoop werd uitgesproken dat 1992 net zo succesvol zou worden, maar dan met nog een beetje meer. Het jaar 1992 is al met al een actief verenigingsjaar geweest. Binnen het bestuur zijn de onderlinge verhoudingen construc tief en prettig. Het zittend bestuur meent dan ook op de goede weg te zijn. Voor 'Haerlem' en dus voor Haarlem. 220

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1992 | | pagina 220