a.e.c. lindder Historische Werkgroep 'Haerlem' Het jaar 1992 was een werkjaar. Tastbare resultaten van onze vlijt zijn in aantocht. Onderzoek vergt meestal meer tijd dan geraamd door ontbrekende gegevens en nieuwe ingangen die moeten worden bedacht om toegang te krijgen tot onbekend materiaal. Soms is het nodig als 'detectives' het spoor van de personen te volgen die ons iets te zeggen hebben. Het opstel len van een tekst, de neerslag van het onderzoek, is daarbij een kunst op zich, waarmee veel redactiewerk gemoeid gaat. Leden van de Werkgroep konden a titre personnel ook dit jaar diverse publikaties op hun naam zetten. Toch blijft het daarnaast waardevol historische onderwerpen in groepsver band aan te pakken: vanwege het plezier in het werk - de es sentie van de amateur - en het gezamenlijk bezig zijn. De meerwaarde van het resultaat kan liggen in de verdieping of verbreding van het onderwerp. Een grote berg archiefwerk is bovendien met meerderen vlugger geklaard. De volgende onderwerpen hebben ons bezig gehouden: St. Barbara-kerkhof: Door toedoen van wethouder B. Gudde is voor enige tijd het archief van het St. Barbara-kerkhof in handen gekomen van de Werkgroep. De bestudering van het materiaal en de gere gelde bezoeken aan de begraafplaats deden ons enthousiasme oplaaien, hoe vreemd dit ook moge klinken als het om doden gaat. Binnenkort verschijnt een publikatie over het 1 oo-jarig bestaan van deze dodenakker, die een speciale plaats in de Haarlemse geschiedenis heeft ingenomen. Vijfhoek: Eveneens zijn voorbereidingen getroffen voor de publikatie van een Haarlemse Miniatuur (Vriesenborch) over de stads wijk "de Vijfhoek', waaraan een tentoonstelling in het abc (Architectuur Bouwhistorisch Centrum) gekoppeld zal wor den. Foto's van Leonard Baruch: Door toeval werd door een van onze leden een fraaie fotocol lectie ontdekt. M. Bulte en W. Post werken aan het persklaar 222

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1992 | | pagina 222