maken van een selectie foto's uit de twintiger en dertiger ja ren van deze Haarlemse fotograaf. In verband met de viering van ons vierde lustrum houden wij nadere bijzonderheden als verrassing in petto. Geschiedenis van Haarlemse woningbouwverenigingen 1870-1940: Dit nieuwe project werd opgestart vanwege de belangstelling voor Haarlemse woongeschiedenis vanaf de tijd dat de 'so ciale kwestie' ging spelen. Het is een onderwerp waar veel Haarlemmers zich letterlijk en figuurlijk in terugvinden. Het 750-jarig bestaan van de stad Haarlem hopen wij met een boek over de geschiedenis van woningbouwverenigingen te kunnen opluisteren. Coördinatie H. Spijkerman en T. Lin- dijer. Bibliotheek: Dit jaar droeg P. van den Brink het beheer van de bibliotheek van de Vereniging Haerlem over aan H. Weevers en B. Speet. Met de heer A. van der Steur zijn afspraken ge maakt over verdere inventarisatie en beheer van de beschei den collectie. Aanvang werd genomen met het opruimen van bibliotheek en inventarisatie van nieuwe aanwinsten. Stadsrekeningen 1417-1426: Een kleine enthousiaste groep onder leiding van H. Spijker man is doorgegaan met de transcriptie van de eerste Haarlem se Thesauriersrekeningen. Mevrouw J. Slagter en de heren J.H. Beelen, H. Kruger en P. van Wijngaarden komen regel matig bijeen om zich over de uitgaven van de gemeente Haarlem van vijf eeuwen terug te buigen. Kadastrale atlas 1818-1831: De impasse, ontstaan door de hoeveelheid werk inzake het project 'Kadastrale Atlas Haarlem', hebben wij trachten op te lossen door de aanschaf van een portable computer. De heer T. Snabilié heeft zich bereid verklaard de coördinatie van de invoering van de gegevens op zich te nemen. Hij zal, na een periode van inwerken, een begrijpelijke handleiding opstellen voor al diegenen, die een gedeelte van het 'invoer'-werk voor hun rekening willen nemen. Wij hopen op deze manier het project enige kans van slagen te geven. Het geheel blijft on der toezicht staan van de heer W. van den Berg. Hoe waardevol het is over een uitvoerige dwarsdoorsnede van de Haarlemse samenleving te beschikken zal blijken uit de stimulerende werking die deze rijke bron straks zal hebben op negentiende-eeuws onderzoek en vergelijkende studies op het gebied van stadshistorie. Een monument: Door de inzet van een van onze leden, de heer A. Neeven, 223

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1992 | | pagina 223