- 'De Doopsgezinde Kerk in de Peuzelaarsteeg'. Verder opstel len over Doperse instellingen als de beide scholen, wees- en armenhuizen. In jaarboeken 'Haerlem' verschenen enige ne crologieën. Jarenlang redigeerde hij het landelijk Doopsge zind Jaarboek en hij was geruime tijd Curator van het Doops gezind Seminarie te Amsterdam. Na zijn emeritaat vestigde het echtpaar Hoekema zich weer in hun land van herkomst: Friesland. Ook daar was hij bezig met geschiedkundige navorsingen en publikaties. In 1989 hield hij - tachtig jaar oud - zijn laatste preek in de Haarlemse Vermaning en het kerkgebouw was propvol. Dankbaarheid en waardering waren bijna voelbaar. De be langstelling van en voor zijn oude Gemeente en gemeentele den was tot het laatste toe zeer levendig. Op 29 september 1992 woonden honderden de uitvaartdienst in Heerenveen bij. Deze werd, op zijn verzoek, geleid door zijn beide zoons Alle en Gabe, die alletwee het voetspoor van hun vader hebben gevolgd. Het verdriet werd overheerst door blijmoedige erkentelijk heid: C.P. had velen heel veel gegeven. Op het kerkhof van Hallum werd hij bijgezet. Daarmee was zijn aardse gang afgerond. Wilhelmus Johannes Iedereen die Wim van Liemt in welke kwaliteit ook - en hij Bartholonieus Maria had er vele! - van nabij heeft meegemaakt, weet wel een inci- Josephus van Liemt dent of anekdote te vertellen, karakteristiek voor deze door- 25 maart 1908-14 november tastende Haarlemmer. Hij was - om maar een voorbeeld te I992 noemen - nauwelijks een paar dagen wethouder, of hij ging een kijkje nemen in een woningcomplex, dat hoognodig aan een opknapbeurt toe was en waarover al veel te doen was ge weest. De wethouder constateerde, dat er een goedkopere houtsoort gebruikt werd dan contractueel vastgelegd. Hij riep de aannemer ter verantwoording, die de wethouder hondsbru taal verweet, dat hij zich met zaken bemoeide waarvan hij kennelijk geen verstand had. En dan te bedenken, dat Wim van Liemt, vóór hij de politiek instapte, directeur (en inkoper) was van de internationale houthandel Fetim. Arme aannemer! Hij heeft het geweten. Wie zal die geruchtmakende gemeenteraadsvergadering ver geten, waarin Wim van Liemt twee bestuursleden van Haar lems Bloei (de latere vvv) te kijk zette! In de kranten had het bericht gestaan, dat café-restaurant Brinkmann zijn deuren zou sluiten. Brinkmann zag er geen gat meer in op die 'ont- HANS VOGELESANG 230

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1992 | | pagina 230