De belangstelling bij zijn uitvaart en begrafenis was een in drukwekkende staalkaart van zijn activiteiten. Harry Prenen Op 20 oktober stierf, 77 jaar oud, Harry Prenen, historicus, 24 maart 1915-20 oktober publicist, tekenaar, dichter, journalist, oud-leraai van het I992 Mendelcollege en medewerker van het Jaarboek Haerlem. Bij zijn uitvaart op 24 oktober in de Mariakerk van Overveen hield zijn broer Henk een herdenkingstoespraak en werd hij ook herdacht door zijn oud-collega S. Haug, eertijds conrec tor van het Mendelcollege. De redactie publiceert uit waar dering voor wat Harry Prenen in al zijn veelzijdigheid voor Haarlem heeft betekend, beide toespraken als een In Memo- riam. Wie Harry Prenen zegt proeft al Haarlem. Hier werd hij ge boren, hier is hij getogen en gestorven. Niet voor niets kreeg zijn autobiografisch boekje 'Wat mij betreft' als subtitel mee 'Haarlemse Herinneringen' en schreef hij 'Haarlem op vers voeten', een verzameling gedichten over Haarlemse monu menten van steen of van vlees en bloed. Zijn geboorte was eigenlijk te vroeg én te laat. Zelf zegt hij erover: Maar bij mij begon het maar minnetjes. Volgens het getuigenis van mijn moeder, die het het beste weten kon, woog die baby 2 pond en i'/2 ons! Wat Harry tekort kwam aan geboortegewicht werd echter ruimschoots gecompen seerd door de vele talenten die de weegschaal weer in even wicht brachten. Maar u weet uit het Evangelie hóe je moet omspringen met je talenten: niet begraven, maar tot ontwikkeling brengen. Ta lenten krijg je inderdaad als Godsgeschenk, maar ze leggen wèl een verplichting op. Harry heeft volop aan die verplich ting voldaan en is een goede en getrouwe rentmeester geble ken. Hij is ook te laat geboren. Alle moderne apparatuur met haar toeters en bellen was aan hem niet besteed, hij drukte steevast op de verkeerde knoppen. Hij hield het maar bij de benenwa gen en de fiets; dat had dan wél het voordeel dat hij bij een wandeling door Haarlem je iedere gevelsteen en ieder hofje kon aanwijzen, compleet met zijn historische achtergrond, niet afgeleid door verkeersborden en rempedalen. Zelf be keek hij met gezonde spot de joggers die hem op zaterdag voorbij draafden in hun kleurige trainingspakken en de blik op oneindig om hun cholesterol één cijfertje achter de komma WIM HELVERSTEIJN 233

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1992 | | pagina 233