mmmmm aan het verzet uit de jaren '4o-'45. Zij was lid van het Dage lijks Bestuur van de Stichting 1940-1945 en van de Raadska mer Wetten buitengewoon pensioen van de Pensioen en Uit- keringsraad, waar besloten wordt tot toekenning van een buitengewoon pensioen aan invalide oud-verzetsdeelnemers. In 1988 verhuisde zij naar Heemstede. De droge zandgrond daar was beter voor haar gezondheid dan het vochtige Zoe- len. Daarnaast wilde zij terug naar de omgeving van Haarlem, waar zij veel vrienden had. Zij bleef een meelevende moeder en een enthousiaste grootmoeder, bij wie alles kon. Haar plot selinge overlijden in de nacht van 23 op 24 januari 1992 kwam voor ons als een schok. Haar werd een langdurige afta keling bespaard. Professor ir. Henri Tima Zwiers 10 februari 1900-2 juni 1992 Op 2 juni 1992 overleed in het door hemzelf ontworpen flat gebouw aan de Prins Mauritslaan te Haarlem op 92-jarige leeftijd professor ir. H.T. Zwiers. Een strijdbaar man met een helder verstand en een uitstekend geheugen. Een man met een eigen mening, waar hij in voorkomende gevallen ook on beschroomd voor uit kwam, hetgeen niet altijd door iedereen op prijs werd gesteld. Een erudiet, die zijn talen uitstekend beheerste en in wiens hart Frankrijk en met name Parijs een zeer speciale plaats innamen. Nog op hoge leeftijd kon hij als geen ander feilloos de namen noemen van boulevards, straten en pleinen in die stad. Voortkomend uit een geslacht met opvallend veel bouwkun digen studeerde hij aan de Technische Hogeschool te Delft bouwkunde en ontwikkelde zich tot een invloedrijk architect. Van 1926 tot 1972 had hij een eigen architectenbureau in Haarlem, voorts was hij van 1939 tot 1956 hoogleraar bouw kunde aan de th te Delft. Zwiers had zitting in vele commissies op zijn werkgebied, zoals na de oorlog de Commissie voor de Wederopbouw, tal loze arbitrage- en andere commissies in Delft. Om een indruk van zijn visie op de bouwkunde te geven moge hier een zin uit zijn markante inaugurele rede als ge woon hoogleraar in de architectuur op 12 januari 1939 vol gen: Wij trekken - in onze vrije tijd - er op uit om de schoonheid van oude steden en gebouwen te bewonderen, die wij zonder voorbehoud als tekenen van oude culturen erkennen en sla gen er zelden of nooit in een waarlijk lelijke oude stadskern te ontdekken, terwijl wij dagelijks - in onze niet-vrije tijd - 246 EVERT VAN DER WALL

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1992 | | pagina 246