Ter gelegenheid van diens 8oste verjaardag wordt in Teylers Museum een tentoonstelling gewijd aan het werk van de ty pograaf sem hartz, meer dan 40 jaar verbonden aan het drukkersbedrijf Joh. Enschedé en Zonen. In de Amsterdamse universiteitsbibliotheek is een expositie van het werk van jan van krimpen, typograaf (ook van Enschedé), die 100 jaar geleden werd geboren. m.h. oeberius kapteyn, hoofdinspecteur van de geneeskun dige inspectie voor de geestelijke volksgezondheid, neemt af scheid wegens zijn benoeming tot directeur van het psychia trisch ziekenhuis Reinier van Arkel in 's-Hertogenbosch/ Vught. De Schalm (Stichting Andere Werkvormen) viert het derde lustrum met een symposium. Op moskeeën in Haarlem zijn hakenkruisen en fascistische leuzen gekladderd. De islamieten in Haarlem zijn geschokt, burgemeester schmitz is verontwaardigd. Zij laat een onder zoek instellen, ook naar de herkomst van de fascistische pam fletten die zijn verspreid. Dank zij projectontwikkelaar Cobraspen (l. prins) prijkt er weer een torentje op het voormalige postkantoor van Over- veen, waarin inmiddels een bank met daarboven appartemen ten is gevestigd. H.B.J. in het veld directeur Holland Casino Zandvoort, op volger van b. storace. Bij een brand in een woning in de Lange Hofstraat komt de vijfjarige terry jarvis om het leven. Zijn ouders en een een jarig zusje blijven ongedeerd. h.b. asselbergs (79), oud-apotheker van De Eenhoorn, te Heemstede overleden. w. DE ROODE 60 jaar koorzanger in de R.K. kerk van Over- veen. c. van der kroft uit Lisse bij zijn afscheid als directeur van Heemborgh Makelaardij bv te Heemstede benoemd tot ridder Oranje-Nassau. De Haarlem Promotie Speld 1992 wordt toegekend aan de Stichting Bloemencorso Bollenstreek. Voorzitter pennings krijgt de onderscheiding uitgereikt door wethouder lia kros- kinski. In de Gravenzaal wordt het Andriessenjaar ingezet. Op 17-9- 1892 werd namelijk hendrik andriessen, componist, orga nist, docent en auteur, te Haarlem geboren, albert de klerk, een van zijn leerlingen, heeft alle orgelwerken van andriessen op cd gezet, gespeeld op het orgel van de St. Jo- sephkerk, waar andriessen organist is geweest en de klerk 253

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1992 | | pagina 253