hem heeft opgevolgd. De cassette wordt gedurende de recep tie overhandigd. Tijdens het herdenkingsconcert in de con certzaal wordt het door de beeldhouwer jan bronner ge maakte kopje onthuld, dat hij van de jonge hendrik andriessen (i 9 jaar) heeft gemaakt. E. haverkort, voorzitter Winkelcentrum Schalkwijk, onder scheiden met de legpenning van de gemeente Haarlem, die hem overhandigd wordt door wethouder kroskinski. Gedeputeerde drs. j. de lange puzzelt een regiokaart in el kaar: de start van het Gewest IJmond in het raadhuis van Vel- sen. Het gewest omvat de gemeenten Beverwijk, Castricum, Heemskerk, Uitgeest en Velsen. Ter gelegenheid van het 75-jarig bestaan van de voetbalver eniging ehs worden drie leden met het KNVB-insigne onder scheiden: JAN BERKHOUT (brons), THEO HEIJSELAAR en PAUL hesselman (beiden zilver). j.th.m. smorenberg uit Haarlem, hoofd Arbeidszaken bij de Koninklijke Redersvereniging te Rotterdam, benoemd tot rid der Oranje-Nassau. Het bestuur van de Stichting Grote Markt Festival laat het ge meentebestuur weten verder af te zien van de organisatie van het festijn. b w besluiten het Cultureel Centrum Eglantier niet te laten slopen. Omwonenden van de Jan Gijzenkade schrijven een brand brief naar b w over de verkeersonveiligheid van de kade. In de Vishal worden de plannen gepresenteerd voor de ver bouw tot een Kees Verweyhal van de bovenetage van Grote Houtstraat 1. Mr. J.c. droste (78) overleden, oud-directeur van Droste Ca cao- Chocoladefarbrieken te Haarlem en oud-voorzitter van de Kamer van Koophandel voor Haarlem en omstreken. De ministerraad gaat akkoord met de sluiting van het kanton gerecht te Hoofddorp. Bij hun afscheid van de vrijwillige brandweer worden de hoofdbrandwachten g.j. denzler van veldhuysen, h. de graaff en th. hart onderscheiden met de zilveren medaille Oranje-Nassau, de adjudant-hoofdbrandmeester p. antonisse en de hoofdbrandmeester eerste klasse p.d. jongejan met de gouden medaille. Een drietal Haarlemmers heeft een fonds opgericht tot be houd van het Frederikspark, g. tesband, m. groothuis en d. bloemers. De lokale omroep Bloemendaal gaat de lucht in als Antenne Bloemendaal. Het kantoor van makelaar g. henstra bestaat 50 jaar.

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1992 | | pagina 254