De Bloemendaalse Courant verschijnt voor het laatst. De fotograaf en beeldarchivaris frans verpoorten koopt in een winkeltje aan de Botermarkt een aantal oude filmrolletjes waarop na ontwikkeling foto's blijkten te staan van de bevrij dingsdag in 1945 in Haarlem. Na onderzoek blijkt dr. g.l. van eyndhoven de maker te zijn. f.a. van velsen (87), kunstschilder, te Bloemendaal overle den. th.h.a.m. HOFFSCHOLTE (87) te Doorn overleden, oud-voor zitter van het curatorium van het R.K. Lyceum Sancta Maria en 'bouwer' van de nieuwe school in Eindenhout. Aan de Jan Sluyterslaan in Parkwijk wordt een tijdelijk on derkomen voor islamitische jongeren geopend. jan van den bosch (56) te Heemstede overleden, oud-nota- ris te Haarlem en vice-voorzitter van de afdeling Haarlem van het Rode Kruis en van de Rode Kruis Bloedbank Kennemer- land. Namens de Vogelbescherming overhandigt mathijs de bruin burgemeester schmitz een chocolade-ei. Het eerste exemplaar van de nieuwe import-exportgids van de Haarlemse Kamer van Koophandel wordt door secretaris J. tielenius-kruythoff overhandigd aan directeur m. zu- REL van het bloemenexportbedrijf in Aalsmeer. Blijkens verspreide pamfletten wordt in de Boerhaavewijk een anonieme hetze gevoerd tegen buitenlanders, met name Turken en Marokkanen. Ter gelegenheid van zijn afscheid als commissaris der konin gin in Noord-Holland wordt drs. roel de wit benoemd tot grootofficier in de orde van Oranje-Nassau. Minister dales reikt hem de versierselen uit. Drs. de wit en zijn vrouw - 'het echtpaar Noord-Holland' - krijgen tevens de zilveren penning van de provincie. Wethouder r. gieske geeft het startsein tot de renovatie van de Amsterdamstraat. jan schalkwijk (72) overleden, jarenlang de Sint Nicolaas van v d, tevens de stadssinterklaas. De Bloemenmeisjes van Bloemendaal presenteren zich in Overveen. De gemeentelijke monumentencommissie van Haarlem draagt negen bruggen voor ter plaatsing op de monumenten lijst: vier over de Leidsevaart, twee over de Nieuwe Gracht en drie over het Spaarne. Een aantal personeelsleden van de ns wordt gearresteerd we gens een omvangrijke diefstal van fietsen bij stations in de re gio.

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1992 | | pagina 256