Een groep krakers uit Beverwijk wil voorkomen dat een door hen gekraakt pand openbaar wordt verkocht en bezet daarom het kantoor van de rijksinspectie der domeinen aan het Ke naupark te Haarlem. In De Uitkijk te Bloemendaal presenteert zich de 38ste lich ting Haarlemse Bloemenmeisjes. Uit de eerste resultaten van een onderzoek door studenten van de Hogeschool Haarlem blijkt, dat vier op de vijf toeristen die Haarlem in de krokusvakantie bezochten graag nog eens te rugkomen. Voordat de landelijke demonstratie tegen racisme in Amster dam begint, houdt het comité 'Haarlem bekent kleur' een de monstratie in de Haarlemse binnenstad. De Kerk van de Nazarener aan de Zijlweg viert haar zilveren jubileum. De nzh neemt het bedrijf Taxi 13000 over. Overal in stad en streek planten schoolkinderen jonge bomen ter viering van de boomplantdag. De Haarlemse huisarts michel karsten die veel commotie heeft verwekt met zijn opmerkingen over dopinggebruik door topschaatsers wordt telefonisch bedreigd. Het dagelijks bestuur van de Stichting Haarlem 750 - op 27 juni 1991 aangetreden onder voorzitterschap van burgemees ter schmitz - gaat akkoord met de samenstelling van de pro grammacommissie, bestaande uit m. asselbergs, stadsarchi tect, m. den hertog, directeur stadsschouwburg en concert gebouw, J. TiELENius kruythoff, secretaris Kamer van Koophandel, en peer sips, directeur vvv-Zuid-Kennemer- land. Wethouder paul marselje treedt af. In het rapport 'Naar een nieuw theater' pleit de Stichting Stadsschouwburg en Concertgebouw voor een theaterzaal naast het concertgebouw (Enschedé-complex). Het Haarlemse gemeentearchief koopt een schetsboekje van de Haarlemmer cornelis van noorde 1731 795met schetsen van Haarlem en omgeving. hans stege uit Oldenzaal wint in de kathedrale basiliek van Sint Bavo het ncrv Langlais-Tournemire interpretatie-con cours. Pastor Nico van der peet neemt afscheid van de kathedrale parochie wegens zijn vertrek naar de Lucaskerk in Amster dam-Osdorp. a. PiERON (89), arts, overleden, oud-inspecteur van de Volks gezondheid in Noord-Holland. Voor het eerst wordt weer de Interscholaire afgesloten met een finale in de stadsschouwburg, die op de 31ste voltooid wordt. 257

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1992 | | pagina 257