Wethouder g. roseboom ontvangt van de Vrienden van de Houtvaart het eerste abonnement voor dit seizoen van dit openluchtzwembad, dat men wil laten voortbestaan. In het winkelcentrum Schalkwijk wordt de Modezaak Steps door brand in de as gelegd. Als geschenk van de gemeente Haarlem vertrekken twee diepladers met een veegmachine en een huisvuilwagen naar het Tsjechische Svetla, waarmee Haarlem een samenwer kingsverband heeft. In het Haarlemse Huis van Bewaring wordt tuberculose ge constateerd. Alle gedetineerden en het personeel worden on derzocht. Wethouder rineke gieske laat zich rondleiden door het eco logisch interessante Fuikvaartgebied (Zuiderpolder). De Bejaardenbiljartvereniging viert haar 25-jarig bestaan. Leerlingen van basisscholen in Halfweg en Spaarndam leg gen de laatste hand aan een nieuw bos in de Houtrakpolder dat Noorderbos gaat heten. Gemeentesecretaris h.j.m. gevers neemt afscheid van Zand- voort wegens vertrek naar Veghel, waar hij dezelfde functie zal bekleden. De gemeenteraad van Heemstede geeft het groene licht voor de uitbreiding van het Spaameziekenhuis. De Haarlemmer karim tra'i'dia krijgt bij de uitreiking van de mediaprijzen een aanmoedigingsprijs voor zijn tilm De On macht. Het Spaarnelyceum wordt na een bommelding anderhalf uur ontruimd. Er blijkt niets aan de hand. De Werkgroep Haarlemse Hofjes/de Stichting Jacobs Gods huis en de gemeente Haarlem schrijven in een samenwer kingsverband een prijsvraag uit tot stichting van een 21ste- eeuws hofje, dat gebouwd moet worden tussen Spaarne, Helmbrekerssteeg en Gravinnesteeg. In een flatgebouw aan de Robert Kochlaan breekt brand uit, de flat wordt ontruimd, schade anderhalve ton. Wethouder roseboom heropent speeltuin Burcht ter Cleef aan de Van Dortstraat. bep hulsbergen (83) overleden, mede-oprichtster van de operettevereniging Dioge, die in 1972 Hulsbergen werd ge noemd als eerbetoon aan haar echtgenoot. Aan de Scheepmakersdijk brandt de bovenste verdieping van een woning uit. De Haarlemmer servaes nelissen krijgt door het Amster dams Fonds voor de Kunst de aanmoedigingsprijs 1992 toe gekend wegens zijn voorstelling van Reis zonder Olifant, c. van baaren (87) overleden, oud-directeur Haarlemse Handelsavondschool 259

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1992 | | pagina 259