14 BERTUs reuvers, een van de toekomstige bewoners, slaat de eerste paal voor het woonwagenerf aan de Belgiëlaan. 15 Oud-staatssecretaris nel ginjaar-maas slaat de eerste paal voor het nieuwe cios-complex aan de Delftlaan. corrie ten boom, evangeliste, 100 jaar geleden geboren. Zij heeft haar naam gegeven aan het museum, dat in de horloge rie Barteljorisstraat 19 werd ingericht, de Béjé, bekend ge worden als De Schuilplaats voor (joodse) onderduikers tij dens de Duitse bezetting. Drs. c. van steunen, voorzitter, en drs. p.e.m. hammann, secretaris van de Vereniging Haerlem, leggen hun functie neer, maar blijven wel lid van het algemeen bestuur. Hun plaatsen worden ingenomen door w.j. van luyken (voorzit ter) en mr. w.g.m. cerutti (secretaris). 16 De 'keizer' van de Rederijkerskamer Trou moet Blycken te Haarlem, de heer o.b. blaisse, ontvangt het eerste exemplaar van de publikatie Trouw moet Blycken, waarin tien 16e- eeuwse teksten uit het bezit van de Kamer zijn afgedrukt. 17 Aan de Fonteinlaan bij de Haarlemmerhout wordt een begin gemaakt met de aanleg van een sierboog van lindebomen, een initiatief van de Stichting Millennium. Beeldend kunstenaar sjoerd buisman is de ontwerper van dit bomenproject. 19 Het prieel op het landgoed Elswout in Overveen is gerestau reerd en heeft z'n vroegere glorie terug. 22 De Katholieke Bond van Ouderen (kbo) in Holland viert zijn 40-jarig bestaan in het concertgebouw te Haarlem. Wethouder paul marselje neemt in die functie afscheid. De gemeenteraad benoemt in zijn plaats het raadslid peter schouten (d'66). 24 dora dolz, geboortig uit Spanje en woonachtig in Rotter dam, krijgt de Judith Leysterprijs 92/93 toegekend. R. heidema, hoofd sector onderwijs en welzijn in de gemeen te Bloemendaal, bij vervroegde uittreding benoemd tot ridder Oranje-Nassau. Burgemeester kamphuis reikt hem de onder scheiding uit. 25 Een 44-jarige Haarlemmer wordt in zijn auto, op de hoek Kloosterstraat-Generaal de la Reystraat, doodgeschoten. Het Bloemencorso Bollenstreek, het 45ste, doet Haarlem voor de 25ste keer aan. 27 Op een bijeenkomst van het Koninklijk Nederlands Onderne mers Verbond, regio Haarlem, wordt hans van bemmel (Gezondheidshuis Mathot) uitgeroepen tot Ondernemer van het Jaar. Burgemeester schmitz reikt hem de trofee uit. De speld van verdienste, uitgereikt door voorzitter jan davids, wordt toegekend aan de heer leo j.a. van sambeek. 29 Gedeputeerde w. van gelder (loco-commissaris der konin-

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1992 | | pagina 260