w. van gelderen (89), architect, te Heemstede overleden. De eerste editie Haarlemse stripdagen door burgemeester schmitz geopend. Stripnestor frans piët (reeds koninklijk onderscheiden op 30 april) wordt gefêteerd met tientallen striponderscheidingen Burgemeester schmitz onthult in het cultureel centrum Zero het door de Haarlemse beeldhouwster teus van den berg- been gemaakte beeld van de twee jaar geleden overleden Haarlemse feministe mariëtte van moorsel, die belangrijk werk heeft verzet binnen de Haarlemse Vrouwenbeweging. 16 bob van OPLOO, voorheen hoofdonderwijzer op de Haarlem se Koorschool en destijds directeur van de Theresia-Mavo, priester gewijd in de kathedrale basiliek. De Stichting Vrienden van Teylers Museum begiftigt het mu seum met twee ton als bijdrage in de kosten voor de nieuw bouw. De Haarlemse Montessorischool start haar feestweek in ver band met het 70-jarig bestaan. De spoorbrug over het Spaarne vernieuwd: het uit 1907 date rende dubbelspoor wordt vervangen door moderne liggers. 17 In de Pauluskerk aan de Helmlaan wordt louis habraken onderscheiden met de pauselijke eremedaille Pro Ecclesia et Pontifice wegens zijn inzet in het verleden voor kerk en on derwijs. De onderscheiding, uitgereikt door pastor duijves, werd hem verleend op instigatie van zijn oud-leerlingen van de inmiddels opgeheven Petrus Canisiusschool in het Rozen- prieel, die elkaar op een reünie ontmoetten. Jhr. a.l.f.m. testa, directeur van de nzh, reikt de eerste NZH-stripprijs (trofee en cheque van 5000,-) uit aan rené windig en EDDIE de jong voor hun De Groote Dick Bosch Almanak. Broeder ildefons van ooijen (68) te Berg en Dal overleden, oud-provinciaal overste van de Broeders van St. Joannes de Deo, van 1966-1988 mentor van het Haarlemse ziekenhuis. 18 Wegens drukke werkzaamheden treedt joost swarte af als voorzitter van de Stichting Beeldverhaal Nederland. Blijkens een rapport van Organisatiebureau McKinsey heeft het Noordzeekanaal grote economische kansen met een aan winst van 50.000 arbeidsplaatsen. Prof. dr. j.a. van kemenade geïnstalleerd als commissaris der koningin in Noord-Holland. 19 Wethouder lia kroskinski-de keulenaar opent in de Vleeshal de Grafische Week Haarlem en in de Kloostergan gen van het stadhuis een expositie betreffende de dagbladwe reld. Aannemer c.j. rees uit Heemstede bij zijn afscheid als voor-

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1992 | | pagina 262