zitter van het Nederlands Verbond van Ondernemers in de Bouw ridder Oranje-Nassau. Haarlemse schoolkinderen krijgen gedurende een week een bijzondere lesdag, georganiseerd door de Stichting De Hou ten Haarlemmer, waarbij ze wetenswaardigheden betreffende het stadsbos te horen krijgen. Veertig basisscholen doen mee aan het project. De Haarlemse scoutinggroep BiM-Bakenes betrekt een eigen clubhuis aan de Westelijke Randweg nabij de Wagenweg. WILLEM BLOEM (89) overleden, gedurende 42 jaar de pala dijn' van vijf r.k. bisschoppen van Haarlem (1926-1968). In het Teylersmuseum krijgt het Centrum voor landbouw en Milieu uit Utrecht de Teyler Initiatief Prijs 1992 uitgereikt. De publieksprijs is voor de Stichting Natuur en Milieu Over ijssel. Beide prijzen zijn 15.000,- groot. Enkele honderden bejaardenverzorg(st)ers uit Noord-Holland houden in Die Raeckse te Haarlem een protestbijeenkomst in zake hun cao. m.w. van ooiJEN uit Eemnes benoemd tot gemeentesecreta ris van Zandvoort. Volgens een plan van de gemeente Zandvoort zou een uitge breid toeristisch-recreatief centrum op de boulevard gebouwd moeten worden. Het Haarlemse echtpaar marion meesters en bart bakker promoveert aan de Amsterdamse universiteit op een proef schrift over de Mammoetwet. franklin kroonenberg uit Rotterdam wint het Haarlemse Zangfestival. Bij de Oprechte Veiling in de Bilderdijkstraat viert het echt paar brinkman zijn zilveren jubileum. PIERRE slicher, oud-gemeenteraadslid, volgt jan van der assem op als voorzitter van de afdeling Haarlem van het cda. Voor de verfilming van een reclamespotje bivakkeert de Brit se filmster joan collins in het raadhuis te Bloemendaal. Mr. J. van viegen (69) overleden, van 1981-1988 gnffier bij de Provinciale Staten van Noord-Holland. The Boys Choir of Harlem uit New York concerteert samen met het kathedrale koor van St. Bavo in de Haarlemse basi- liek. HENRI t. zwiers (92), architect te Haarlem en oud-hoogle raar bouwkunde te Delft, overleden. De Bloemendaal se Schoolvereniging begint met de viering van haar 90-jarig bestaan. Onder regie van joanna bilska voert het Haarlems Toneel 'Moord in de kathedraal', een drama van t.s. eliot, op in de Grote of St. Bavokerk.

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1992 | | pagina 263