12 De Annual Conference van The Dickens Fellowship wordt in Flaarlem gehouden, de bakermat van The Dutch Dickensians. De Federatie van Oranjeverenigingen in Nederland houdt haar 40ste congres in Flaarlem. Flaarlem viert zijn manifestatie Stadhuis Intercultureel. 13 Op het landgoed Beeckestijn te Velsen wordt de 14e editie van het Beeckestijn Popfestival gehouden. Ook in het recrea tiegebied van Spaarnwoude wordt een popfestival georgani seerd, het eerste. City Haarlem houdt voor het laatst Haarlem Open Stad. Burgemeester schmitz doopt aan de Zuid-Schalkwijkerweg de nieuwe sleper Pegasus van de scoutinggroep Hildebrandt. p. van vloten (70) overleden, oud-schoolarts, onder meer in Haarlem. 14 Voor de 35ste keer wordt op de Grote Markt de Mars der Muzikanten gehouden. 16 Aan de Noord-Schalkwijkerweg branden twee kermiswagens en een container uit. 18 De toneelgroep Genesius wint de tweede ronde van het Jan Kraakman Stadsjuweel met 'Mooi weer vandaag De tweede en derde prijs zijn respectievelijk voor de Letterlievende Ver eniging J.J. Cremer ('Agnes van God') en de Haarlemsche Tooneel Club ('De dood van een handelsreiziger'). Haarlemmers van alle geledingen bijeen in het stadhuis om over het welzijn van hun stad te praten. Vragen komen aan de orde als: welke rol is er in de toekomst weggelegd voor Haar lem als stad in de regio en wat moet het gemeentebestuur doen om die goed uit de verf te laten komen? 19 De 36ste Haarlemse Avondvierdaagse ten einde. Ruim 6000 wandelaar(ster)s volbrengen de tocht op verschillende afstan den. Een 28-jarige Haarlemmer raakt met zijn auto in Haarlem mermeer te water en verdrinkt. Hoogste punt bij bouw brandweerkazerne aan de Zijlweg be reikt. Burgemeester schmitz hijst de vlag. Stoop's Bad te Overveen op de Rijksmonumentenlijst ge plaatst. 20 Ten afscheid van Haarlem houdt het militair garnizoen Open Dag op de Ripperdakazerne. Ruim 20.000 Haarlemmers zijn te gast. De vier koks vestigen een record voor het Guinness Book of Records; mim 66 uur aan de kook (zie 23-6). In het recreatiegebied van Spaarnwoude wordt een reusach tige klimwand in gebruik genomen (190 betonblokken), ge bouwd door de Leidse kunstenaar frans de wit. w.b. miedema (68) overleden te Westerblokker, oud-pastoor (en de laatste) van de Spaamekerk te Haarlem. 265

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1992 | | pagina 265