Bij de verschijning van de Architectuur Gids Haarlem (onder redactie van piet roos, bart uittenhout en wim de wagt) wordt eerstgenoemde onderscheiden met de zilveren erepen ning van de Vereniging Haerlem. Het boekje wordt ingemet seld in de gevel van het bankgebouw van de Verenigde Spaarbank. Volgens het bezuinigingsplan van de gemeente Haarlem zal er in 1993 een miljoen bezuinigd worden op het welzijns- De^bloemenverkoper rob oosterhuis uit de Amsterdam straat op de Floriade uitgeroepen tot wereldkampioen bloem schikken (zie 19-1). Bij de Gemeentelijke Sociale Dienst blijkten twee dozen met dossiers verdwenen te zijn, die kort daarop bij Haarlems Dag blad worden afgeleverd. De woningbouwvereniging Rosehaghe neemt opnieuw haar verenigingsgebouw in gebruik, dat evenals de omliggende woningen (anno 1922) gebouwd is naar ontwerp van architect J.B. VAN LOGHEM. MAX KONING, organist en beeldend kunstenaar, exposeert in het Enschedé-complex werkstukken onder de noemer Varia- tionen Auf Ein Thema, een doorlopend spel met grafische bladen en panelen. jacobus wijnands ('Ingenieur Co Wijnandsdestijds een bekend straatfiguur in Haarlem, te Noordwijkerhout overle den (63). Bij een verkeersongeval op de Amsterdamsevaart komen twee Haarlemmers 17 en 26) om het leven. Minister hedy d'ancona (wvc) bezoekt het Anton Pieck- hofje in de Romolenpolder en krijgt het rapport aangeboden betreffende het unieke (en zeer geslaagde) experiment waar bij in het hofje 36 dementerende bejaarden een alternatieve verzorging krijgen. In aanwezigheid van commissaris der koningin j. van keme- nade en burgemeester e. schmitz worden in de Gravenzaal acht Haarlemmers (van wie zes posthuum) en een echtpaai uit Badhoevedorp door ambassadeur m. bavly van Israel geëerd met de Yad Vashem Onderscheiding wegens hun hulp aan Joodse onderduikers in de Tweede Wereldoorlog. De plechtigheid wordt muzikaal omlijst door de zangertjes van de kathedrale basiliek. 7 Uit het verslag van de Brijder Stichting Haarlem blijkt, dat het aantal harddrugsverslaafden, die zich op de Haarlemse methadonposten melden, van 150 naar 270 is gestegen. 8 Mevrouw han brouwer-van der putten neemt als onder wijzeres afscheid van de Kardinaal Alfrinkschool. 267

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1992 | | pagina 267