9 Mevrouw a.m. ebling-schuitemaker viert in De Blinkert haar looste verjaardag. De basisschool Ter Cleef viert de opening van haar ecolo gisch educatieve tuin, de Appelhof geheten naar een der lera ren jan appel, die afscheid neemt, io Het uit 1761 daterende Hofje van Noblet aan de Nieuwe Gracht na ingrijpende restauratie weer totaal in gebruik. Mevrouw g. verver, die 40 jaar onderwijs heeft gegeven op de Liduinaschool, neemt afscheid bij vervroegde uittreding. Uit statistische gegevens blijkt, dat het aantal faillissementen in het arrondissement Haarlem sterk groeit. In 1990 raakten 126 bedrijven failliet, in 1991 al 164 en in 1992 worden dat er vermoedelijk 200. De meeste patiënten van het Spaarneziekenhuis (Haarlem- Heemstede) reageren positief op het experiment met gemeng de zalen (mannen en vrouwen), dat in januari gestart is. Drs. c. van der hoeven per 1 december benoemd tot secre taris van het Nederlands Bijbelgenootschap te Haarlem als opvolger van j. van kranenburg, ti Op de volkstuinen van Ons Buiten aan de Boerhaavelaan wordt als monument een stuk propellor op een sokkel onthuld ter herinnering aan het luchtgevecht van 3 mei 1943 boven Haarlem, waarbij een der geallieerde vliegtuigen in Schalk wijk neerstortte en de staartschutter george tattam om het leven kwam. Diens broer frank verricht de onthulling. 13 Onder auspiciën van Pax Christi Kinderhulp Nederland ver blijven in Haarlem en omgeving 34 kinderen uit Berlijn om bij gastouders geestelijk en lichamelijk wat op verhaal te ko men. frans bastiaenen benoemd tot voorzitter van de F.C. Haar lem. 14 Tijdens de honkbalweek worden de Haarlemse sportkam- pioenen van het afgelopen seizoen gehuldigd. Mevrouw a. hartog in de Janskliniek viert haar 100ste ver jaardag. 15 De eerste Haarlemse Open-Tuindag, georganiseerd door Haarlems Dagblad in samenwerking met het tuincentrum Bakker/Myriantha blijkt een groot succes. De actie van winkeliers in de Grote Houtstraat om op instiga tie van City Haarlem hun koopwaar niet op straat uit te stal len slaat (nog) niet aan. 16 Haarlems laatste openluchtzwembad De Houtvaart aan de Piet Heinstraat viert zijn 65-jarig bestaan. Het waterpoloteam van de Vrienden van de Houtvaart verliest met 4-1 van het team van de Haarlemse raadsleden. In Teylers Museum wordt een tentoonstelling gehouden van

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1992 | | pagina 268