Augustus i Mevrouw marie spits-medema, Haarlems oudste, 106 jaar. j.w. van der hulst (89) overleden, eerste directeur (1963- 1968) Grafische School Haarlem. 3 De Hoofddorpse wielersprintster ingrid haringa, winnares bronzen medaille Olympische spelen Barcelona, wordt bij te rugkeer op Schiphol gehuldigd. Op 10-8 volgt de huldiging door haar collega's op het Heemsteedse politiebureau, in bij zijn van de burgemeesters van Bennebroek, Haarlemmermeer en Heemstede. 8 In de Martin Luther Kingschool, waar 100 Skandinavische jongeren logeren, breekt brand uit. Enkele jongeren raken ge wond. 12 De Leidsebuurt begint een zogenaamd palenprotest tegen de gemeentelijke plannen om het parkeren in de binnenstad te beperken, waardoor de randbuurten zoals de Vijfhoek en de Leidsebuurt parkeeroverlast krijgen. 14 Per 1 september is e. goudsbloem benoemd tot directeur van het Verpleeghuis Boerhaave als opvolger van drs. a.m.j. ker sten. Voor het Hofje van de 21ste eeuw hebben meer dan 200 ar chitecten een ontwerp ingediend. (Zie 11-9.) r5 De 35ste editie van de Haarlemse Muggenronde wordt ge wonnen door ton schipper en bianca cassee. 17 TH. hustinx (90), voorheen wijnkoper in Haarlem, in Monte Carlo overleden. Mr. chr.f.m. van koppen (71oud-advocaat te Haarlem, in Aerdenhout overleden. 25 De Haarlemse Ripperdakazerne van hogerhand aangewezen tot opvang van vluchtelingen uit het voormalige Joegoslavië. 26 Stichting Huis ter Kleef presenteert zich en wil tot 1995 meer dan zes ton bijeenbrengen om gegevens te verzamelen om trent het op en uit te graven kasteel. 27 Burgemeester schmitz opent Haarlem Jazzstad, nadat zij uit handen van cis brink, weduwe van saxofonist ruud brink, de cd 'To say Goodbye' met diens radio-opnamen in ont vangst had genomen. 28 De Prijs der Kritiek 1992 wordt toegekend aan frans lom- merse van de Toneelschuur te Haarlem. k. peerdeman, gemeentelijk onderwijsinspecteur te Haarlem, treedt vervroegd uit en neemt afscheid. 30 Wielrenster ingrid haringa uit Hoofddorp, politie-agente te Heemstede, behaalt in het Spaanse Valencia haar tweede we reldtitel puntenkoers. 31 Uit handen van hans van breukelen, doelman van psv, ontvangt EDo-keeper clement koster op het amateur-voet balgala te Zeist de (gedeelde) tweede prijs in de categorie zondagsamateurs. 2 27O 21

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1992 | | pagina 270