A.TH. van der MEiJ krijgt door wethouder c. mooij een ko ninklijke onderscheiding opgespeld bij zijn afscheid als chef secretariaat exploitatiedienst nzh. Haarlem voert een nieuwe huisstijl voor briefpapier, folders en dergelijke in met als logo: de vier sterren van het stadswa pen inclusief zwaard en kruis, met daaromheen een rode wimpel gedrapeerd. Het statenlid jan lagrand uit Volendam (cda) gekozen tot gedeputeerde als opvolger van wim van gelder, die com missaris der koningin van Zeeland is geworden. R. schreuder (8o) overleden, oud-huisarts te Haarlem. e. vegter (d'66) geïnstalleerd als lid van de Haarlemse ge meenteraad. Hij volgt ans samson op. De gemeenteraad besluit de huizen in het gerenoveerde com plex van Tuinwijk-Zuid te verkopen. Bij de start van de uitbreiding van het raadhuis te Halfweg Haarlemmerliede) deelt architect van manen mee, dat de bedrijven, betrokken bij dit karwei, een complete centrale verwarmingsinstallatie cadeau zullen geven ten gerieve van het kerkje De Stompe Toren in Spaarnwoude. Mevrouw wenning-leutscher in Schoterburcht 100 jaar. Het Sportfondsenbad in het Frederikspark sluit zijn poorten. Honderden Haarlemmers nemen voor het laatst een duik. De Amerikaanse televisie-dominee robert schuller gaat voor in een druk bezochte dienst (Hour of Power) in de Grote of St. Bavo-kerk. Onder de aanwezigen oud-premier dries van agt en CDA-fractieleider (tweede kamer) elco brink- De Proceniumprijs voor theater wordt in de Koninklijke Schouwburg te Den Haag uitgereikt aan de toneelgroep Het Volk uit Haarlem. In Haarlem wordt een dienst gehouden ter herdenking van jo- HAN (pa) VAN DER steur, gestorven in 1945, die 100 jaar ge leden vanuit Haarlem naar Nederlands Oost-Indië vertrok en bekend werd vanwege zijn humanitaire activiteiten. In het clubhuis De Baan aan het Nauwe Geldelozepad wordt de heer n. van sijl uitgewuifd bij zijn afscheid als regelaar van het vervoer van geestelijk gehandicapte kinderen naar hun diverse clubs. De Haarlemse Wijkcentra houden open dag. In de Vishal wordt de poëziemanifestatie Verser dan Vers ge houden, waarbij de dichter wim stam de tweejaarlijkse Jan G. Elburgprijs krijgt uitgereikt door wethouder a. gudde. Deze ontvangt op zijn beurt van de Stichting Groep 82 (tweede lus trum) een broodkrans met gedichten. MAN. 271

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1992 | | pagina 271