8 De schoonheidscommissie gaat akkoord met een modem ap partementengebouw aan het Korte Spaarne 23/25 naast de historische trapgevels van de voormalige brouwerij De Oli fant (eind 16e eeuw). De burgemeesters van Haarlem. Heemstede, Bloemendaal en Bennebroek benevens de commissaris der koningin ontvan gen de eerste speciale Rode Kruis-postzegel, uitgebracht on der het thema '125 jaar thuis in hulp'. Studenten van de HEAO-afdeling van de Hogeschool Haarlem vegen enkele straten in de binnenstad onder het motto 'Haar lem Schoon'. Uit een onderzoek blijkt dat de vervuiling van het door de ge meente Haarlem overgenomen Enschedé-complex veel ern stiger is dan werd verwacht. Enschedé wijst alle aansprake lijkheid af. In het koopcontract is eventuele vervuiling niet aan de orde. De gemeente overweegt een proces. Burgemeester m. kamphuis van Bloemendaal neemt in café t Hemeltje het boekje 'Brief uit Kennemerland' in ontvangst, handelend over het Bloemendaalse Sparrenheuvel. De Vrienden van het Frans Halmuseum adopteren het te res taureren poppenhuis van sara ploos van amstel-rothé om 90.000- bijeen te brengen, het eventuele tekort in de res tauratie. De prijsvraag onder architecten voor het ontwerp van een 2iste-eeuws hofje nabij het Spaarne levert wel een bouwkans op voor de bekroonde architect d. floors uit Amersfoort) maar geen eerste prijs, daar de ontwerper niet staat ingeschre ven in het architectenregister. BEP steenkist-oudshoorn (72) overleden, lid van verdien ste van de operettevereniging Hulsbergen, voorgeen Diogé. In De Schuylenburcht neemt ing. c. rietveld afscheid, voor malig chef van de buitendienst van het bouwtoezicht van de gemeente Haarlem. De wethouders p. schouten en c. roseboom zijn in Den Helder aanwezig bij de buitendienststelling van de mijnenja- ger Haarlem. Voorlopig krijgt de scheepsbel, die zij mee naar Haarlem mogen nemen, een plaatsje in het stadhuis. Burgemeester o. van den bosch van Heemstede heeft per 1 juli 1993 ontslag genomen om pensioensredenen. In een bezuinigingsronde van één jaar wil de nzh io miljoen gulden bezuinigen door inkrimping dan wel opheffing van lij nen en door andere reorganisaties. Het nieuwe Boerhaavebad in Schalkwijk geopend voor be langstellenden, die in groten getale hun eerste duik nemen. De monumenten- en vaardagen blijken weer een groot suc ces. Duizenden bezoekers trekken de binnenstad in en/of zoe-

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1992 | | pagina 272