ken hun heil op of langs het Spaarne. De Gravenstenenbrug in de schijnwerpers gezet. Teylers Hofje aan de Koudenhorn gerenoveerd en weer in ge bruik genomen. Om bezuinigingsredenen wil Hoogovens in 1993 in totaal 1000 personeelsleden ontslaan boven de reeds vastgestelde afslanking met 1300 mensen in datzelfde jaar. De ingreep moet 300 miljoen gulden opleveren. j.h. stoel (92), makelaar, te Bloemendaal overleden. Het Architectuur Bouwhistorisch Centrum (abc) wijdt een tentoonstelling aan het werk van de vroegere stadsarchitect Bisschop h. bomers stuurt drs. seef konijn, pastor in de Ze ven Smarten-parochie en stafmedewerker van het Diocesaan Pastoraal Centrum, voor onbepaalde tijd met verlof. Ten gevolge van nieuwe regels van Binnenlandse Zaken ko men er vooralsnog geen politie-assistenten in Haarlem. Het raadslid corneel annee-van lierop (PvdA) neemt ont slag wegens drukke werkzaamheden. Ze is senior-manager geworden bij de Humanistische Bouwbond Bejaardenhuis vesting. Uit een diepgaand onderzoek blijkt, dat het wandelbos Groe- nendaal te Heemstede ernstig verzuurd is. Met de vóórstemmen van cda, vvd en d'66 besluit de ge meenteraad tot de bouw van een schouwburg in het Ensche- dé-complex, met de mogelijkheid van ook een nieuwe To neelschuur in het complex. De PvdA en Groen Links stemmen tegen. De PvdA wil beide projecten verwerkelijkt zien. Groen Links wil voorrang geven aan de Toneelschuur. PvdA en cda in de gemeenteraad willen klaarheid rond de af- faire-Enschedé. De sanering van de grond gaat de gemeente miljoenen kosten. De Haarlemmers allan benham en esther prins vertrek ken met een vrachtwagen hulpgoederen (6l/2 ton) naar Split in Kroatië. Hun actie is mogelijk dank zij de grote bijval uit Haarlem zelf. In 1993 neemt rederij Naco de veerponten over het Noord zeekanaal van het Rijk over. Automobilisten zullen dan hun overtocht bij IJmuiden, Buitenhuizen en Zaandam moeten be talen. In de St. Josephkerk aan de Jansstraat wordt een herdenkings concert gegeven ter herinnering aan hendrik andriessen, 100 jaar geleden geboren, ooit organist in deze kerk. Voorzitter m. yolal van de Islamitische Welzijn Belangen vereniging Haarlem vertrekt met een vrachtwagen hulpgoe deren naar Bosnië-Hercegovina. De goederen zijn ingeza- WIEK RÖLING. 273

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1992 | | pagina 273