meld dank zij de actie van twee Islamitische organisaties in Haarlem. Voor het landelijke project 'Criminaliteit in en rond de win kels' is Haarlem met zeven andere gemeenten ingeschakeld. De schade door winkeldiefstal en dergelijke bedraagt voor de Haarlemse binnenstad en Generaal Cronjéstraat jaarlijks 3,6 miljoen gulden. Bij de gemeente zijn negen plannen ingediend voor gebruik van het terrein van het sportfondsenbad in het Frederikspark. In zijn laatste jaarverslag (1991/1992) meldt de gemeentelijke ombudsman, wiens bureau uit bezuiniging is opgeheven, dat de afgelopen vijf jaar ongeveer 5000 mensen met een of meer klachten bij hem zijn geweest. Hij verzekert, dat een onafhan kelijk bureau voor klachten in Haarlem noodzakelijk is. Om te protesteren tegen de sloop van elf woningen aan de Ramplaan richten omwonenden een actiegroep De Ramp op. Spaamdam viert zijn vierdaags zomerfestival. In het Haarlemse concertgebouw krijgt het Ronald McDonald Kinderfonds de Prix d'Humanité 1992 uitgereikt, ingesteld door de Lionsclub Zandvoort: 300.000,- plus een sculptuur. Op de Vergierdeweg wordt een 18-jarige jongen bewusteloos gevonden: verongelukt met zijn bromfiets. Overleden in het Amsterdamse vu-ziekenhuis. joop bartelsman (75) overleden, oud-voorzitter van: de Na tionale Stichting Voorlichting Brood, parochiebestuur Over- veen, de Vrijwillige Brandweer Bloemendaal, en van het res tauratiefonds Mariakerk te Overveen. De Leidsebuurt protesteert in de zaal van het vroegere bad huis tegen de plannen van de gemeente Haarlem tot het in voeren van betaald parkeren in de wijk. Wethouder lia kroskinski en mevrouw b. haverkort, we duwe van e. haverkort, oud-voorzitter van de winkeliers vereniging, openen het gerenoveerde winkelcentrum Schalk wijk. Een 19-jarige jongeman overleden nadat hij twee dagen tevo ren met zijn bromfiets op de Aziëweg tegen een auto gebotst is. De gemeente dient een klacht in tegen Haarlems Dagblad bij de Raad voor de Journalistiek wegens onverantwoord inkij ken en kennisnemen van bij de Dienst Sociale Zaken ont vreemde dossiers, die bij deze krant zijn ingeleverd. In een gemeentelijke notitie wordt bericht dat vijf openbare basisscholen in Haarlem vóór i augustus 1996 hoe dan ook moeten fuseren: De Kring, Hannie Schaft, Wilgenschool, Jan Gijzen en Aan de basis. In de Haarlemse regio zijn tientallen scholen gesloten wegens

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1992 | | pagina 274