3 De Haarlemse handboogschietvereniging Bredero neemt met een openingstreffer van wethouder gudde een nieuw club huis aan de Boerhaavelaan in gebruik. Wethouder g. roseboom opent in Schalkwijk het Boerhaave- bad. De Toneelgroep Godfried Bomans herdenkt haar 25-jarig be staan. albert de klerk, organist, wordt ter gelegenheid van zijn 75ste verjaardag (4/10) in het Nederlands Instituut voor Kerk muziek in Utrecht gehuldigd en krijgt een vriendenboek aan geboden onder de titel Klerke-werk. 4 In de Sint-Adalbertuskerk te Spaarndam neemt pastoraal werkster patricia olijerhoek afscheid. p.c.j. STAMMEUER (87) overleden, oud-professor aan het Phi- losophicum te Warmond, oud-rector van Delftweide en ere kanunnik van het kapittel van het r.k. bisdom Haarlem. Bij de vliegramp die de Amsterdamse Bijlmer treft - tiental len dodelijke slachtoffers - komt ook een 17-jarige Haarlem mer om het leven. 5 Dr. k. van der vis (71overleden, keel- neus- en oorarts in het ziekenhuis Joannes de Deo. 6 Minister alders (ruimtelijke ordening) reikt de gemeenten Haarlem en Heemstede een geldprijs uit (tot anderhalve ton) voor hun plan 'Het Spaarne, rivier door stad en land' (Spaar- ne-oeverplan). De prijs wordt in ontvangst genomen door de wethouder drs. peter schouten (Haarlem) en burgemeester jhr. mr. o. van den bosch (Heemstede). 7 'De echte bakkers van Haarlem' bieden het Haarlemse ge meentebestuur het nieuwe oogstbrood aan. 8 Gedeputeerde Staten van Noord-Holland gaan akkoord met de uitbreiding van het Teyler Museum en verklaren twee om wonenden van het museum niet ontvankelijk in hun bezwa ren. Na een inventarisatie is het de Haarlemse politie duidelijk ge worden dat het aantal 'bedenkelijke' coffeeshops beperkt moet worden om de verkoop van soft- en harddrugs in te dammen. Het gevaar dreigt dat Haarlem een centrum wordt voor drugshandelaars en -gebruikers (zie 25/11). 9 Ter gelegenheid van zijn 65ste verjaardag krijgt de in Haar lem geboren en getogen schrijver harry mulisch in het Let terkundig Museum te Den Haag zijn kop in brons aangebo den door delegaties van het Eerste Christelijk Lyceum te Haarlem en twee andere scholen, namelijk in Leeuwarden en Voorburg. 10 In de Kathedrale Basiliek vieren de kapittels van Gent en Haarlem samen het feest van Sint Bavo. 276

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1992 | | pagina 276