De voetbalvereniging hbc in Heemstede viert haar 90-jarig bestaan. Het jubileum wordt op 25/10 kerkelijk herdacht. jan daniël voskuil (92) overleden, journalist, kunstcriticus (eertijds bij de Oprechte Haarlemsche Courant) en secretaris van het toenmalige Hildebrandcomité. 13 Pastor seef konijn van de Zeven Smarten-parochie (oud- Schoten) en stafmedewerker van het Diocesaan Pastoraal Dienstencentrum te Haarlem door bisschop bomers met ver lof gestuurd wegens zijn deviatief gedrag. Hij neemt later ontslag als pastor in Oud-Schoten. Krakers van de villa Beukenrode in Heemstede bezetten het raadhuis aldaar en panden aan de Bronsteeweg en de Haar lemse Gasthuisvest. De panden worden door de Heemsteedse politie in samenwerking met de Haarlemse ontruimd. 14 De gemeenteraad besluit tot onderzoek naar de aankoop van het Enschedé-complex in verband met de ernstige vervuiling van de grond, en wil een gerechtelijke procedure tegen het Grafisch Bedrijf Johan Enschedé en Zonen inzake een bijdra ge in de sanering van de grond. Wegens de slechte financiële situatie van het Verpleeghuis Zuiderhout treden de voorzitter en de secretaris uit het be stuur. 15 De Gierstraat bij avond in de schijnwerpers gezet. 17 Bij een overval in de Waarderpolder op een groothandel wordt de directeur neergeschoten en raakt een personeelslid gewond. 18 Aan de Trosloop in Haarlem en omgeving doet ook kroon prins WILLEM ALEXANDER mee. 20 harry prenen (77) overleden, schrijver, historicus, tekenaar, journalist, oud-leraar Mendelcollege, medewerker Jaarboek Haerlem. Onder de titel 'Schoten op de schop (1900-1927)' wordt in het Historisch Informatie Centrum Zuid-Kennemerland een tentoonstelling over Oud-Schoten gehouden. 21 drs. R. de wit, oud-commissaris der koningin in Noord-Hol land, voorzitter Raad Korps Landelijke Politie. 22 Tijdens een vergadering van de raadscommissie Ruimtelijke Ordening maken de wijkraden Boerhaave en Meerwijk hun bezwaren duidelijk tegen de aftakking van de autoweg N22 bij de Aziëweg. 25 In een pand aan de Kleine Houtstraat komen bij een verbou wing twee barokke nissen te voorschijn, vermoedelijk afkom stig uit een i8e-eeuwse winkel. 26 Ten gevolge van een gewijzigde verdeling van de gelden uit het Gemeentefonds kan Haarlem in 1994 en 1995 enkele mil joenen extra tegemoet zien. 277

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1992 | | pagina 277