uit handen van mr. j.g. tielenius kruythoff, secretaris van de Haarlemse Kamer van Koophandel. 25 De gemeente bereidt plannen voor om het aantal coffeeshops te verminderen, dit ter bestrijding van de handel in drugs. dries van SCHOOTEN (71overleden, destijds exploitant van hotel-restaurant Roozendaal te Overveen. 26 In de Doopsgezinde kerk krijgen jan konings en jurgen bey de Frans Halsprijs voor tentoonstellingsvormgeving uit gereikt. 28 Het vocaal ensemble The Barbers and Bishops viert met een jubileumconcert zijn io-jarig bestaan. 27 De gemeenteraad neemt na vele moties de begroting 1993 aan, onder meer met ingrijpende bezuinigingen op subsidies en accomodaties in het welzijnswerk. De Stichting Release, die geen subsidie meer krijgt, sluit uit protest het toegangshek van het stadhuis met een ketting af. 28 In de Beijneshal wordt een multicultureel vriendschapsfeest gehouden. 29 De Internationale Handbalweek te Haarlem wordt door Oos tenrijk gewonnen. 30 Tegen het plan om naast de zeventiende-eeuwse trapgevels van de Oliphant aan het Korte Spaame een modern apparte mentengebouw neer te zetten zijn 500 bezwaarschriften bin nengekomen. December 1 Een ongeveer 45-jarige man wordt in Schalkwijk in een auto doodgestoken. Blijkens een prognose van het gemeentelijk bureau voor On derzoek Statistiek daalt het Haarlemse inwonertal van 149.750 in 1991 tot 134.500 in 2010. De vergrijzing neemt snel toe. De Stedelijke Stichting Kinderopvang Haarlem (sskh) heeft een nieuw (tijdelijk) bestuur met als voorzitter mr. J. tiele nius KRUYTHOFF. 4 Drs. H.J.TH, van duin (78), emeritus-pastoor van Overveen, overleden. 8 De wijkraad Welgelegen reageert onthutst op de plannen van b w om in het Frederikspark een appartementencomplex te bouwen, terwijl de wijkraad zelf ijvert voor herstel van het oorspronkelijke park. Burgemeester schmitz wijst in een vertrouwelijke brief aan de fractievoorzitters in de gemeenteraad beslist de kritiek van de hand als zou zij zich te weinig in de stad vertonen en moeilijk bereikbaar zijn. In die negatieve zin had zich met name het raadslid en haar partijgenoot J. haverkort (PvdA) zich uitgelaten. Haar volle werkweek besteedt ze aan haar 281

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1992 | | pagina 281