werk voor de stad naast twintig uur werk aan regionale en landelijke taken. 9 Het onderwijsproject 'Dit is verkeer(d)' van het Gewest Zuid- Kennemerland wint de aanmoedigingsprijs 5000,-) van het Regionaal Orgaan voor de Verkeersveiligheid. fransje van EiJSDEN uit Haarlem promoveert aan de rijks universiteit Leiden tot doctor in de kunstgeschiedenis op het thema van de Europese waaier. 10 Wethouder p. schouten opent het gerenoveerde Proveniers huis. g. Kooij-BRAUNhoofd Woningbedrijf, overhandigt de sleutel aan een der bewoners van het complex. De eerste groep ontheemden (ex-krijgsgevangenen) uit Bosnië arriveert in Haarlem en krijgt onderdak in de voorma lige Ripperdakazerne. Later volgen nog enkele honderden burger-ontheemden. Burgemeester schmitz opent het nieuwe kantoor van de Ne- derlandsche Maatschappij voor Nijverheid en Handel aan het Spaarne. 11 Wethouder gudde slaat de eerste paal de grond in voor het nieuwbouwcomplex op het zogenaamde Booij-terrein in de Burgwalbuurt. Vier brandweerlieden onderscheiden, burgemeester schmitz reikt de onderscheidingen uit: zilveren medaille Oranje-Nas- sau voor f.j. van der heijden, oud-hoofdbrandmeester vrij willige brandweer, gouden medaille voor aj. koopman, oud adviseur van de commandant, en voor g.th. swaluw en h. wijnveld, beiden jarenlang actief bij de brandweer. Wet houder p. schouten reikt de gouden ere-medaille Oranje- Nassau uit aan de NZH-employee schaafsma, wethouder gieske reikt de onderscheiding van Ridder Oranje-Nassau uit aan f.a. oudegroen bij zijn afscheid als voorzitter van het Ziekenfonds Spaameland. a. ettema (82) overleden, oud-secretaris van het Banneux- comité te Haarlem. 12 Wethouder r. gieske opent de vernieuwde speelplaats aan het Louis Hartplein in Parkwijk. Scouting Elswout viert zijn 60-jarig bestaan. 13 De anderhalfmiljoenste gemeentegarantie bij woningbouw krijgen martin huffelaan uit Haarlem en jeannette zwarnbaal uit Hoofddorp in het Haarlemse stadhuis uitge reikt door staatssecretaris e. heerma en wethouder a. gudde. 15 b w gaan akkoord met het noodherstel van bouwvallige onderdelen van de stadsschouwburg, waarmee een bedrag van i,i miljoen gemoeid is. 16 Een groep Bosnische zigeuners arriveert voor tijdelijke op vang op een terrein van het recreatieschap Spaarnwoude.

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1992 | | pagina 282