Wegens het redden van een eenjarig kind van de verstik kingsdood wordt hoofdagent lulof stoffer onderscheiden met de bronzen draagmedaille van de Maatschappij tot Red ding van Drenkelingen. Burgemeester schmitz reikt ten stad- huize de onderscheiding uit. Regiodirecteur seppen overhandigt ter gelegenheid van het 175-jarig bestaan van de Verenigde Spaarbank een cheque van 175.000- aan het Teylers Museum, vertegenwoordigd door directeur mr. e. ebbinge, ten behoeve van de expositie- accomodatie. In het gemeentelijk concertgebouw wordt een symposium ge houden over het gemeentelijk architectuurbeleid. Haarlems oudste, mevrouw m. soits-medema (106), overle den. Op de gereedgekomen fontein op de Grote Markt wordt het beeld van de Zonnevechter gehesen (zie 28/12). Dokter h. heeremans legt zijn praktijk als huisarts neer en neemt na 37 jaar afscheid. jozef stanek (70), burgemeester van het Tjechische Svètla nad Sazavou en oud-ambtenaar culturele zaken te Haarlem, overleden ten gevolge van een ernstig ongeval dat hem op 8 mei overkomen is. Directeur stoové van de Haarlemse Sociale Dienst neemt het eerste exemplaar in ontvangst van het boek 'De eerste jaren van het officiële Burgerlijk Armbestuur in Haarlem, 1857- 1870', verschenen in de Haerlemreeks, geschreven door d. munsterman en j. portegies, en uitgereikt door voorzit ter w. van luyken van de Vereniging Haerlem. a.w. molenaar (68) overleden, oud-leraar en adjuct-direc- teur van de Theresia Mavo. ben brinkman (58) overleden, docent Scholengemeenschap Haarlem. jan post treedt af als voorzitter van de Vrienden van de Gro te Kerk en draagt zijn taak over aan w. eggenkamp die per I januari 1993 aantreedt. Tevens vindt de overdracht plaats van twee vitrines met gerestaureerde kanselstukken dank zij de fi nanciële gift van de Vrienden. De parochie van de Allerheiligste Drieëenheid te Bloemen- daal viert haar 75-jarig bestaan. dirk monsma (82), zeeschilder, te Haarlem overleden. Bij een calamiteuze vliegramp in Faro (Portugal) raken enke le Haarlemmers min of meer gewond. Onder de dodelijke slachtoffers is anna middeljans (40), regisseur van de Ken- nemer Toneelgroep (ktg). Directeur testa van de nzh en voorzitter e. jongsma van de vervoersbond cnv bieden twee Roemenen van de Roemeense 283

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1992 | | pagina 283