Over de auteurs drs. h. beijer (1925) studeerde bedrijfseconomie en econo mische geschiedenis aan de Erasmus Universiteit (toen nog Ned. Economische Hogeschool) te Rotterdam. Hij werkte in diverse functies en op verschillende plaatsen in Nederland bij de ptt. Was vanaf 1973 tot aan zijn pensioen in 1990 direc teur van het Telecomdistrict Haarlem. Wijdt zich thans aan zijn favoriete onderwerpen maritieme geschiedenis en mari tieme kunst. karel BOSTOEN doceert Oudere Nederlandse letterkunde aan de Rijksuniversiteit Leiden. Momenteel bereidt hij de uitgave voor van het werk van Laurens van Elstland. Het is de bedoe ling dat deze uitgave in de reeks Semaian zal verschijnen in 1994 of 1995. dr. j.a. brongers (1933) is werkzaam bij de Rijksdienst voor het Oudheidkundig Bodemonderzoek te Amersfoort en is zeer geïnteresseerd in boekgeschiedenis. h.j.a. duparc (1918) studeerde wiskunde te Amsterdam aan de Gemeente Universiteit en promoveerde in 1953. Hij do ceerde wiskunde aan verschillende instellingen en werd in 1956 benoemd tot hoogleraar aan de toenmalige th in Delft. Zijn belangstelling in wiskunde wordt geëvenaard door die voor Nederlandse en koloniale trams; over beide gebieden verzorgde hij vele publikaties. Ook is hij co-auteur van het onlangs verschenen tweede deel van het historische werk 'De lange weg naar de Technische Universiteit Delft'. nop maas (1949) is gespecialiseerd in de negentiende-eeuw- se Nederlandse letterkunde. w.e. meiboom (1954) is gemeentearchivaris van Haarlem- merliede en Spaarnwoude. IR. D. snijders (1947) is hoofd afdeling Bouwkunde, Monu mentenzorg en Archeologie van de sector Gemeentewerken. h. spijkerman (1965) studeerde nieuwe en theoretische ge schiedenis aan de Universiteit van Amsterdam, volgde de op leiding tot hoger archiefambtenaar aan de Rijks Archief- school en was vervolgens als archiefambtenaar werkzaam bij de gemeentearchieven van Amsterdam en Haarlem, de Rijks

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1992 | | pagina 294