[C. Apostool] Het huis waar te geven van twintigduizend gulden. Als tegenprestatie schil- Wouvermans aan de derde hij een klein portret van zijn biechtvader, knielend vooi Bakenesse-gragt woonde; let op 2ijn paard en St Hubert voorstellend. het ooievaarsnest. Men kan dit schilderij zien in een kapel dicht bij het huis waar Wouwermans aan de Bakenessergracht woonde. Hij voegt een schets van dit huis bij de brief. Opvallend is het ooievaarsnest, waar hij in een volgende brief op terug belooft te komen8). Het huis is, en dit is bijzonder, sinds zijn tijd altijd bewoond door uitstekende kunstenaars. Decker9), een hooggeschat landschapsschilder, was, na Wouvermans, de eerste huurder, Mr Meyer een zeer begaafde schilder, en nu in Londen, was de laatste. De biografen van onze kunstenaar vermelden dat hij kort voor zijn dood (hij was toen achtenveertig jaar) een doos met zijn tekeningen verbrandde. In Haerlem zegt men dat er in derdaad een doos verbrand is, maar deze bevatte tekeningen van Bamboccio niet zijn eigen werk. De als leermeester van Wouvermans genoemde John Wynants verdient ook ver dere aandacht. Hij werd hier in 1600 [1620] geboren; zijn kwaliteit als landschapsschilder doet hem verdiend hoog in achting staan bij de kenners. Zijn gelukkige keuze van tafre- len, losheid van penseel, en bijzonder rijke verscheidenheid van hoofdonderwerpen maken zijn landschappen altijd aan genaam. Zijn kleine schilderijen zijn in het algemeen zijn bes- Al ■-ytr rnryr

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1992 | | pagina 47