Front van de grafkelder der familie Van der Vliet-Borski op de Algemene Begraafplaats te Bloemendaal. De zware deksteen voor de ingang wordt door bronzen bouten met ringen op zijn plaats gehouden. Daarboven de wapens: Van der Vliet en Borski. Ter weerszijden van de ingang, ingebeiteld op hardstenen platen, de namen der overledenen. Bovenop rijst uit een rotsblok als zinnebeeld een stenen kruis. De kelder werd in 1884/85 gebouwd op de oude begraafplaats te Overveen en is omstreeks 1918 overgebracht naar Bloemendaal. (foto: J.S.M. Vrijland, 1919) 1854), die tot 's keizers gevolg behoorde. De inlijving van ons land bij Frankrijk in 1810 had mede tot gevolg, dat ook in de Hollandse departementen van kracht werd het decreet van 23 Prairial An xn (naar onze kalender mei/juni 1803). De dichter Fabre-d'Eglantine had de poëti sche namen van de republikeinse tijdrekening bedacht. Dit decreet bepaalde, dat niet langer in de kerken mocht worden begraven. Al tegen het einde van de achttiende eeuw was daartegen om gezondheidsredenen geijverd. Overal werden nu teraardebestellingen in de open lucht op kerkhoven en be graafplaatsen verplicht. In het jaar waarin Napoleons 'Grande Armée' door de Russi sche winter werd vernietigd, kwam bij Borski het plan op langs de Bloemendaalseweg, bij of aan den Dorpe Overveen of Tetterode, een stukje duin te bestemmen voor begraaf plaats. Uiteraard viel ook voor hem en zijn familie aan begra ven in de eigen grafplaats in de Amsterdamse Nieuwe Kerk 72

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1992 | | pagina 72