Het gebouw voor de gen, slingers en lampions. Ook de boot van de burgemeester bloemententoonstelling in de muntte uit door prachtige versiering. Hertenkamp, afgebeeld in £>e tentoonstelling werd intussen druk bezocht. Aan het sta- Tentoonstelling Nieuws nr 3. tion werd een Oostenrijks militair muziekcorps begroet door zijn Nederlandse confraters. De Oostenrijkers speelden ons volkslied zo mooi, dat alle aanwezigen hun hoofden ontbloot ten en een luidkeels hoezee aanhieven. Op 27 juni rapporteert de nrc de goede afloop van het gon- delfeest. De afvaart werd verstoord door hevige regenval. De zaak werd daarom drie kwartier uitgesteld. Maar daarna was het prachtig, vooral toen het licht ontstoken werd. Ongeveer tweehonderd vaartuigen leverden een sprookjesachtig licht op, dat nu en dan nog luister bijgezet kreeg door de aanwen ding van elektrisch vuur. Ook de buitens aan het Spaame wa ren feestelijk geïllumineerd. Bij terugkomst in de stad - he laas weer onder hevige regenval - vonden de feestvierders beide oevers van het Spaarne feestelijk verlicht. Op 28 juni schrijft de nrc over het eerste grote concert van de Oostenrijkse militairen op de hofstede Spaarn-Hove op 26 juni. Meer dan duizend toehoorders putten zich uit in toe juichingen. Na het eveneens voortreffelijke concert van 26 juni hield men zich bezig met het schieten naar de vuurvogel, een activiteit die het publiek opgetogen van vreugde maakte. En zo gingen de feestelijkheden nog even door. Op 28 juni werd een orgelconcert in de Bavo bijgewoond door ruim tweeduizend man. De Oostenrijkers gaven als extra daarbij een concert op de Grote Markt. Van 7 tot 12 juli werd in een speciaal opgericht gebouw in de Hertenkamp een grote bloe mententoonstelling gehouden. Muziek werd er in het Herten kamp gemaakt door diverse orkesten. Op 12 juli werd het eer ste van een serie nachtfeesten met 'bal-champêtre' gehouden. 82

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1992 | | pagina 82