lem vervoerd, hadden 78.450 personen de tentoonstelling be zocht, hadden 9.347 personen de concerten op Spaarn-Hove bijgewoond en 21.758 die in de Hertenkamp Het klinkt allemaal naar succes en pais en vree en dolle pret, als je de nrc mag geloven of de elf afleveringen van het spe ciaal in het leven geroepen Tentoonstelling-Nieuws of een blad als het Nederlandsch Magazijn dat ook enkele afbeeldin gen wijdt aan het feest: een impressie van de tentoonstelling, een beeld van het gondelfeest en een kijkje op de bloemen tentoonstelling. De enige spelbreker is nu en dan het weer. Mag je echter de zojuist genoemde bladen inderdaad gelo ven? Als je het weekblad De Nederlandsche Spectator raad pleegt, tref je daar ook enige kritiek aan. Op 27 juli spreekt de Spectator de hoop uit, dat de buitenlandse muzikanten geen exemplaren mee naar huis genomen hebben van het geïllu streerde Tentoonstelling-Nieuws dat een aantal malen ver scheen. Want de klappermansprenten 2) zouden een wel erg slechte indruk geven van onze illustratiekunst. En Gerard Keller wijst (onder het pseudoniem Flanor) op 24 en 31 au gustus in zijn verslag op een aantal wel zeer merkwaardige en/of smakeloze inzendingen, zoals een Kenau Hasselaar van chocola, een kindermoord van Bethlehem en een watersnood van suikerwerk, een kleefpleister van 19 el, een altaar ver vaardigd van soepbeenderen, een beeld van de koning in bak- Spaam-Hove; één van de 'klappermansprenten' in Tentoonstelling-Nieuws nr 1. De keerzijde

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1992 | | pagina 84