een concert van de Oostenrijkers. Dit concert verstoorde de voorstelling van de kunstrijders in het circus van Wollschla- ger zodanig, dat deze exploitant zijn contract met de organi satie verbrak en zijn biezen pakte4). Nu al zijn er geruchten over een tekort. Gesuggereerd wordt, dat om dit tekort te dekken de entreeprijs voor de bloemen tentoonstelling verhoogd werd tijdens het bezoek van de ko ning op 23 juli. De entree bedroeg toen twee gulden in plaats van een kwartje. Men vertoonde in Haarlem kortom de ko ning zoals een kermisexploitant zijn wilde dieren. Dat Asmodée het in dezen opneemt voor de koning, klinkt zeer onwaarachtig. Het blad publiceert immers bijna wekelijks sneren op het regerende vorstenhuis. Op 28 augustus - twee dagen na de sluiting van de tentoon stelling - publiceert Asmodée de Laatste neusstompen over de Tentoonstelling. De napret van de tentoonstelling zal de Haarlemieten nog zwaar op de maag liggen, voorspelt de dui vel. Het is er al mee begonnen dat men nu een cadeau vraagt voor burgemeester Fock, ten einde hem op de meest kiesche wijze eenig duurzaam blijk te geven van erkentelijkheid voor zijne onvermoeide inspanning ten voordeele der stad en hare burgerij. Een dergelijk geschenk sanctioneert de handelingen van de burgemeester en er zal geen hoger beroep aangete kend kunnen worden als tezijnertijd de aap uit de mouw komt en het tekort gedekt moet worden dat ontstond ten gevolge van onbekookte handelingen. Uiteraard worden deze hande lingen opgesomd: 1. De tribune voor de harddraverij werd niet aanbesteed maar opgedragen aan J. van Eek, de duurste timmerman van Haarlem. 2. Dunckler, de baas van het muziekcorps Grenadiers en Ja gers, vroeg 600,- voor zijn concerten. Men probeerde dat bedrag te drukken door de tussenkomst van de prins van Oranje en de minister van oorlog in te roepen. Het gevolg was dat Dunckler tenslotte 800,- eiste en kreeg. 3. De Oostenrijkers zouden voor 1,70 per dag gelogeerd worden bij Schuddeboom. Eén dag voor hun aankomst verbrak men het contract. Schuddeboom - die allerlei voorzieningen had getroffen - zal schadevergoeding vra gen. 4. Omdat Wollschlager zich terugtrok, gingen de aangekon digde olympische spelen op Spaarn-Hove niet door. Mein- hardt, een van de exploitanten van Spaarn-Hove, vroeg en kreeg zestienhonderd gulden schadevergoeding. 5. Het door de stadsarchitect getekende bestek 5) was zo ge-

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1992 | | pagina 88