Soms wat van je gading ziet, Houd je handen thuis! (Uit: 'De typographische tentoonstelling') De avond van de eerste dag werd opgeluisterd door een Venetiaans gondelfeest op het Spaarne en het Buiten- Spaarne tot bij de Kom, waarbij diverse muziekcorpsen vanaf het water hun klanken lieten horen. De sierlijkheid der vaartuigen liet hevig te wensen over: zelfs de logste kaagschepen deden mee. De beoogde tocht werd maar ten dele volbracht - zeer tot teleurstelling van de oeverbewo ners verderop. Bij de Melkbrug was het een gedrang van jewelste van allerlei bootjes waarop nieuwsgierigen tegen betaling waren toegelaten. Menig bootbezitter had de vol gende dag averij te betreuren. De Tijdspiegel bewaarde een lieflijke herinnering aan de watermuziek. Asmodée vond het maar een gebrekkige naaping van een Venetiaans feest en rapporteerde op de oever vele vrijaadjes, zooals het hij zulke gelegenheden gebruikelijk is. De Nederlandsche Spectator concludeerde: Niemand ver- en zeer veel ge dronken. En Van Zeggelen rijmde: Soms staakt de riem heur slag, soms hotsen ook de booten Door hindernissen hier, door tragen voortgang daar: Maar in den roes der vreugd, wie telt dan lichte stooten! Geen jeugdig hoofd voedt thans het denkbeeld van gevaar. De dartelheid wint veld, men springt in nevenbooten, En 't buren biedt genot bij d' opgewonden geest, Een onvoorziene kus wordt, afgesnoept, genoten: 't Gaat al op rekening van 't vrije drukkersfeest. De maan schuilt achter 't hout, maar gluurt ter sluik op 't Sparen, En lacht om 't bont tafreel van al dat feestgewoel, En knipoogt als een schuit de vloot eens gaat ontvaren, En biedt haar stiller licht aan stiller hartsgevoel. Dan brengt ze nog een troost aan hen, die vruchtloos wachten 109

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1993 | | pagina 109