ner maar halen en brengen en wij hebben dan ook, natuur lijk uit eigen beweging, extra betaald. Met den eersten trein vertrokken, zat ik ten negen uur op het redactie-bureau. Wat kan men niet als men jong is en gezond? Ook het 'Humoristisch Album' liet in twee tekeningen zien, dat het rustige Haarlem niet berekend was op een der gelijke invasie van vreemdelingen als de metalen Coster veroorzaakte. Donderdag 17 juli Overdag was er feest op Zomerzorg in Bloemendaal, waar rijk en arm, jong en oud zich verdrong. Het weer was goed en de muziek van het corps grenadiers en jagers. Afgaande op Van Zeggelen was een bezoek aan Zomerzorg een gemengde ervaring. Nadat hij eerst drie strofen lang de schoonheid en de rust van Bloemendaals dreven bezong, vervolgde hij: Hen, die nu de plek bezoeken, Boeit natuurschoon niet alleen; Opgevuld zijn alle hoeken, Honderdtallen zijn bijeen. 't Geeft een woelen en krioelen, 't Is een schuiflen heen en weer; Bij gebrek aan bank en stoelen, Zit men soms op 't grasperk neer. 't Is aan Haarlems feest verbonden, t Is de Costermatinee; Wie zich daar niet had bevonden Deed niet met de wereld mee; Halen, brengen, duwen, stoot en, Bidden om wat lafenis, - Ach, mijn waarde feestgenooten, Neemt het nu zoo als het is. Hoort gij wel die jubeltonen Van de grenadiersmuziek? Om met aandacht haar te loonen. Staat van dag wat heel komiek. 't Is een joolfeest - wilt niet vitten; Maar als Zomerzorg u boeit. Komt dan in mijn lommer zitten, Als geen Costers onweer broeit. (Uit: 'Zomerzorg') 120

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1993 | | pagina 120