ook tot de mogelijkheden. Maar afgezien daarvan zijn kranteberichten onontbeerlijk voor aanvullende informatie. Informatie die op geen enkele andere plaats is terug te vin den. Bijzonder aardig is ook de tijdgeest die in dergelijke artikelen doorklinkt. Aanvullende gegevens over het ge bouw en de architectuur zijn afkomstig van de bouwdos- siers van Bouw- en Woningtoezicht en het verhandelde in de gemeenteraad van Haarlem, de zogenaamde raadsbe sluiten. Het geschenk 'Artist impression' van het voorlopig ontwerp voor de stadsschouwburg, J.A.G. van der Steur. Haarlem's Dagblad, omstreeks 14 mei 1914. (Verzameling kranteknipsels van J.H. Kersten, collectie A.G. van der Steur) Op woensdag 6 mei 1914 werd in de gemeenteraadsverga dering door de voorzitter, de toenmalige burgemeester jhr. mr. W.B. Sandberg, een brief voorgelezen met de volgende inhoud: Ik heb de eer u te berichten, dat ik ter beschikking van de gemeente stel, om daarvoor te doen bouwen een nieuwen schouwburg, overeenkomstig de hierbij gaande ontwerpen, opgemaakt door den bouwkundigen ingenieur J.A.G. van der Steur, een bedrag van 250,000 zegge twee honderd en vijftig duizend gulden). Ik wensch daaraan te verbinden de navolgende voorwaarden: i°. door de gemeente Haarlem wordt voor den bouw van den schouwburg beschikbaar gesteld het westelijk gedeelte van het Wilsonsplein; 2°. de gemeente Haarlem neemt, voor zooveel noodig, voor hare rekening het meubilair en de noodige toneelbenodigd heden; 30. in den schouwburg worden ten allen tijde ter beschik king gesteld van den Commissaris der Koningin in de Pro- 141

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1993 | | pagina 141