Particuliere restauraties bakenessergracht 63 (rijksmonument, achterhuis) Van dit achterhuis werd de achtergevel hersteld. Op enkele plaatsen werden nieuwe stenen ingeboet en het pleister werk werd opnieuw aangebracht. De deur was ooit eens vervangen door een weinig ogend exemplaar. In plaats daarvan werd een nieuwe paneeldeur geplaatst. floraplein 6 (rijksmonument, casco woningverbete ring) Het pand is een rijksmonument en maakt deel uit van het ensemble dat in 1881 werd gebouwd naar ontwerp van ar chitect A. van der Steur jr. De huidige eigenaar kocht het huis, dat nog vrijwel in originele staat verkeerde, in decem ber 1992. De werkzaamheden bestonden hoofdzakelijk uit het restaureren van het interieur en het gedeeltelijk door breken van de voorkamer met de achterliggende keuken. Op het licht hellende gedeelte van het dak werden de zin ken roeven opnieuw aangebracht terwijl op het schuine dakvlak aan voor- en achterzijde de Oegstgeester dakpan nen terug zijn gekomen. floraplein 9 (rijksmonument, casco woningverbete ring) Net als Floraplein 6 maakt dit pand deel uit van het ensem ble uit 1881Recent wisselde het huis van eigenaar. Casco herstel (kap en achtergevel) vond daarna plaats. Ook hier konden gelukkig de ontbrekende, zeldzaam geworden, Oegstgeester dakpannen op de steile dakvlakken van de mansardekap worden aangevuld. In het perceel hebben de keuken, badkamer en aanbouw een grondige opknapbeurt ondergaan. grote houtstraat 9 (rijksmonument, herstel) Dit zogenaamde Guldenbergspoortje is de voormalige toe gang tot het Carmelietenklooster. Omdat er stukken steen naar beneden vielen en dit gevaar voor derden opleverde heeft de gemeente het poortje laten stutten. Het kostte enig zoekwerk om de eigendomssituatie vast te stellen. Gecon stateerd werd dat het poortje in bezit is van de eigenaren van het pand Grote Houtstraat 11 en Grote Houtstraat 5. Het werk bestond uit herstel van het metselwerk en behan deling tegen roest en terugplaatsing van het ijzerwerk. grote houtstraat 130 (rijksmonument, woningverbete ring) In 1992 werd de winkel verbouwd en in 1993 zijn de twee 184

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1993 | | pagina 184