dat van de vooruitspringende stoep de grond aan de ge meente Haarlem toebehoort. In 1880 verkoopt Larasco, die zonder beroep woonachtig is in Amsterdam en kennelijk het huis in de verhuur had, het huis aan mr. Johannes van Weel. Hij is kantonrechter te Haarlem. Na zijn overlijden op 17 maart 1908 komen de goederen aan zijn vrouw en kinderen toe. Hij was gehuwd met Cornelia Anna Johanna van der Lek. Het echtpaar had vier dochters. Zij houden het huis een tijd in familiebezit en doen het in 1928 van de hand aan Willem Pieter Kardoes, te Hilversum en directeur van de N.V. de Eerste Bouwmaatschappij Veerstraat. Hij verkoopt het weer een jaar later, in 1929, aan Petrus Egbertus Gerardus Grimmon, koopman van be roep. De laatste koopakte die kon worden achterhaald da teert uit 1942. Dan koopt Gerrit Jan Timmers, directeur van de Onderlinge Brandwaarborg-Maatschappij het huis. kenaupark 6 en 8 (rijksmonument, kapherstel) Beide percelen zijn eigendom van de Flatstichting Voor Vrouwen door Vrouwen en worden uitsluitend door vrou wen bewoond. In opdracht van deze stichting werd villa nr. 6 in 1938 naar ontwerp van G. Th. Rietveld inwendig ver bouwd. Er ontstonden 14 zit-slaapkamers en één conciërge woning. Deze indeling is nog steeds aanwezig, al zijn de woningen inmiddels gemoderniseerd en is de inrichting van Rietveld weer ongedaan gemaakt. Bij de laatste werk zaamheden werden de kap en gootconstructies hersteld. De restauratie maakt onderdeel uit van een gefaseerd onder houdsplan. Van de dakkapel aan de zuidgevel, die een late re toevoeging van architect Gerrit Rietveld is, werden de stalen ramen geheel geschoond en opnieuw geschilderd. Ook voor villa nr. 8 heeft het architectenbureau Dirx uit Amsterdam een onderhoudsplan opgesteld. De kapcon structie aan de achterzijde is geheel gerestaureerd als on derdeel van de eerste fase. Op het programma staat binnen kort herstel van de kap en goot aan de voorgevel. kletn heiligland 53 (rijksmonument, casco, kap-gevels) De eigenaar van dit huis, dat zo fraai op de as van de Corne- lissteeg is gelegen, heeft het casco geheel laten herstellen. De kap is geïsoleerd en opnieuw gedekt met dakpannen volgens oud-Hollands model. De I7e-eeuwse tuitgevel aan de achterzijde was hoognodig aan een grondige restauratie toe. Het metselwerk is ingeboet, de schotelankers zijn ver- vangen en de gehele gevel is opnieuw voorzien van een platvolle voeg. Al het houtwerk is opnieuw geschilderd. .87

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1993 | | pagina 187