percelen bevonden en tot de uitoefening der koek en ban ketbakkers affaire behoorden. Het geheel ging voor 20.000- van de hand. Voor hetzelfde bedrag verkocht Si mon, hij noemt zich nu alleen maar banketbakker, de bak kerij in 1907 aan Franciscus Gerardus Josephus du Maine. Hij blijkt eveneens banketbakker te zijn en was afkomstig uit Amsterdam. Het bezit wordt omschreven als een winkel en woonhuis met bakkerij en daarnaast gelegen vrije poort met pakhuis daarachter en erven genaamd 'Het huis met de luifel' met achteruitgang in de Pieterstraat. Deze benaming komt dan voor het eerst voor en zal door Simon Stam Pe- terszoon zijn ingevoerd. Franciscus overlijdt in 1940 en zijn weduwe, Emilie Hendrika Johanna van Os, verkoopt het 'Huis met de luifel' in 1944 aan Mathieu Antonius Ree nters, die het ernaast gelegen pand Kruisstraat 35 bewoon de. Hij laat het huis met bakkerij verkopen in 1959, hij woont zelf inmiddels in Frankrijk. Het bezit krijgt drie nieuwe eigenaren: mejuffrouw Hendrica Johanna Aloysia Remmelzwaan, winkelierster, wonende Kruisstraat 37; de heer Ferdinandus Johannes Maria Remmelzwaan, banket bakker; en mejuffrouw Maria Johanna Remmelzwaan, zon der beroep, beiden wonende Kruisstraat. Zij zetten de bak kerij voort onder dezelfde naam 'Het huis met de Luifel', hetgeen een begrip in Haarlem, maar ook daarbuiten is ge worden. Hun beroemdste artikel waren koekjes, 'De Haar lemmer Halletjes', waarvan alleen zij het recept kenden. Het pand is recent verkocht aan een particulier, die in eigen beheer het gehele casco heeft gerestaureerd. De winkel ruimte werd aanzienlijk vergroot en erboven ontstond een nieuwe woning. De houten pui met de karakteristieke luifel is opnieuw volgens het bestaande model vervaardigd. Op het eerste gezicht lijkt de pui in eikehout te zijn uitgevoerd. Dat is slechts schijn. Het hout is geschilderd in eikehout structuur en is dus een imitatie van eikehout. Deze schilder techniek wordt ook wel 'houten' genoemd. lange wijngaardstraat 7 (beeldbepalend pand. casco woningverbetering) Het pand verkeerde in een erbarmelijke staat. De vorige ei genaar had veel in eigen werkzaamheid 'opgeknapt' en dit bleek niet van al te beste kwaliteit. De huidige eigenaar heeft de complete kap en grote delen van de zijmuren moe ten herstellen. Ook is de op de binnenplaats de in elkaar geknutselde aanbouw gesloopt. Verder is het pand weer ge schikt gemaakt voor bewoning.

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1993 | | pagina 190