dc naamloze vennootschap 'Drogisterij K. van Eden N.V.' In 1934 komt Klaas van Eden te overlijden. Hij was ge huwd met Johanna Maria Steenman. Zij hadden twee kin deren. De panden blijven in het bezit van de firma tot aan 1940. Vervolgens worden ze overgedragen aan Willem Pronk, koopman te Amsterdam. In 1947 wordt een ruiling van bezit gedaan tussen Willem Pronk en Morris Vos. De laatste was eigenaar van een bouwterrein waarop vroeger een huis stond aan de Kloveniersburgwal 27 te Amsterdam. Tien jaar later verkoopt tenslotte Anna Agatha Borst, wo nende te New York, weduwe van Morris Vos het bezit aan Bernardus Johannes Hilterman. Morris Vos, die de Ameri kaanse nationaliteit bezat overleed te New York op 15 ok tober 1957. Achter de gevel word nu gewoond en kantoor gehouden. Het opschrift op de gevel brengt de passant enigszins in verwarring. Dat doet de gevel in z'n geheel ook, want er achter is één der oudste huizen in de stad. spaarne 48 (gemeentelijk monument, voorgevel herstel) Hoewel de voorgevel enkele jaren geleden opnieuw werd geschilderd, waarbij het tegelwerk weer in het zicht werd gebracht, was de witte kleur van het pleisterwerk niet tot ieders tevredenheid. Toen onderhoud aan het schilderwerk zich opnieuw aandiende werd de gelegenheid aangepakt eens wat anders te doen. Uiteindelijk werd gekozen voor een lichtgroene tint voor het pleisterwerk en bordeaux-rood voor het houtwerk. Het schilderwerk is nu meer in harmo nie met de fraaie Jugendstil detaillering. spekstraat 8 (beeldbepalend pand, voorgevelherstel) Het perceel is op de begane grond in gebruik als café en heeft op de verdiepingen twee woningen. De pui was ge heel groen geschilderd. Op advies van monumentenzorg werd een juiste kleurstelling, bentheim/groen aangebracht. De overige herstelwerkzaamheden betroffen het metsel- en houtwerk. tuchthuisstraat 5 (beeldbepalend pand, casco wo ningverbetering) Het pand was in gebruik als winkel met een bovenwoning. De nieuwe eigenaren hebben het pand gerestaureerd en op de begane grond een werkplaats gemaakt. Op de verdieping wordt weer gewoond. De werkzaamheden bestonden uit een grondig herstel van het casco, waarbij ter hoogte van de verdieping in de achtergevel een eigentijdse toegang tot het

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1993 | | pagina 206