vensters van de begane grond veranderd van kruiskozijnen in kozijnen met schuiframen. De kleinere vensters van de verdieping zijn uit de bouwtijd. De topgevel vertoonde oor spronkelijk vermoedelijk een meer renaissance uitmonste ring. Het driehoekig fronton is mogelijk bij de veranderin gen in de 18de eeuw toegevoegd. De houten dakruiter dateert waarschijnlijk uit omstreeks 1770. Bij de verbouw tot Frans Halsmuseum in 1911-1913 werden de 18de- eeuwse vensters van de begane grond weer teruggerestau- reerd naar de huidige kruisvensters. De laatste decennia was er tekort aan onderhoudsgelden voor het schilderwerk. Het houtwerk werd met een eenheidskleur wit behandeld en het standaardgroen voor deur en ramen. Het natuursteen was al lange tijd niet meer verzorgd. In het kader van de vijfjarige schilderbeurt werd, mede op verzoek van de directie van het museum, bekeken of de kleurstelling van het schilderwerk anders kon en moest. Voor zover mogelijk werden kleurmonsters genomen op verschillende onderdelen van de gevel. Helaas werden wei nig oude verfsporen meer aangetroffen op de vensters. An ders was het met de dakruiter. Daar kwam, aan de binnen zijde, onder een aantal teerachtige, zwart gekleuide lagen een blauw(groen)achtige verflaag te voorschijn. Deze leek slechts één keer in min of meer dezelfde tint te zijn overge- 215 Groot Heiligland 62, Frans Halsmuseum, gevel hoofdgebouw aan de binnentuin, na de restauratie. JL

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1993 | | pagina 215