wiM CERUTTi, Vereniging 'Haerlem' SECRETARIS Inleldln§ Nimmer in de geschiedenis van de Vereniging Haerlem se dert de oprichting in 1901 zijn er in één jaar zoveel leden tot onze Vereniging toegetreden. Voor ruim 300 nieuwe le den zal het voor het eerst zijn dat zij een Jaarboek van de Vereniging Haerlem ontvangen en een Jaarverslag van het bestuur van hun Vereniging lezen. Daarom lijkt het goed hier beknopt wat algemene informatie over de Vereniging Haeilem te geven, voorzover die niet is opgenomen in onze ledenfolder. In 1992 werd binnen het bestuur een discussie gestart over de door de Vereniging te volgen koers. Kernvraag was daarbij: waar staan we de komende jaren voor? Ook de hoofddoelstellingen van de Vereniging werden weer eens goed onder de loep genomen. De hoofddoelstellingen zijn het bevorderen van: - historisch onderzoek - publikaties - kennis en belangstelling - zorg voor en behoud van monumenten e.d. Het bestuur acht hierbij de volgende punten van belang: - de Vereniging richt zich op Haarlem én Zuid-Kenne- merland - de Vereniging richt zich op héél Haarlem (niet op be paalde wijken of stadsdelen) - de Vereniging richt zich op alle aspecten van Haarlem in historisch perspectief (niet alleen op deelaspecten). - de Vereniging is niet gebonden aan of verbonden met bepaalde (deel)belangen. De Vereniging kan daarom 'onafhankelijk' activiteiten en acties ontplooien. Als sterke punten van de Vereniging Haerlem ziet het be stuur: continuïteit (we bestaan sedert 1901); eigen vereni gingsgebouw (Hoofdwacht); Jaarboek (sedert 1930); His torische Werkgroep Haerlem-HWH (sedert 20 jaar); grote inhoudelijke kennis van en betrokkenheid bij Haarlem e.o. bij bestuur, hwh en leden; uitgebreid netwerk op goed ni veau. Ook een aantal verbeterpunten werd onderkend. 218

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1993 | | pagina 218